| DeepLooking a întrebat:

Cunosc un baiat de cativa ani(invatam in acelasi liceu),insa pana acum doar ne salutam si atat,dar incet incet,a inceput sa imi placa de el.E cumintel,face sport,arata bine, e destept si de treaba, exact cum vreau eu.De curand, am fost in excursie la mare si a venit si el...in prima zi am intrat amandoi in apa si ma tinea de mana, ma tinea in brate cand veneau valuri.In aceeasi seara,cand ne-am intors de la club,el nu putea intra in camera sa doarma,pentru ca nu avea cheia(ramasese la colegul de camera si acesta inca nu se intorsese din club) si i-am zis ca poate dormi la mine in camera(vorbisem cu colega mea si a zis ca nu e nicio problema, stia ca il plac si ca vreau sa fiu cu el). Ne-am dus amandoi in camera, ne-am intins in pat si am inceput sa vorbim.Incet,incet,am ajuns in bratele lui si la un moment dat ne-am sarutat. Ii batea inima foarte tare cand ne sarutam! Din cate am inteles, el nu a avut nicio relatie pana acum si stiu ca e destul de timid.Au mai fost cateva saruturi,dupa care a venit colegul lui de camera si au plecat amandoi. A doua zi nu a stat cu mine deloc,parea ca ma evita, statea cu alte fete. Eram in camera si am inceput sa plang, sa ma descarc.Nu voiam sa ma vada nimeni,dar a aflat toata lumea ca plangeam si.a aflat si el.A venit sa ma intrebe ce am(ii era rusine sa vina, dar l-a trimis colega mea de camera), dar nu am vrut sa vorbesc despre asta atunci si i-am zis ca ii povestesc mai tarziu.Mai tarziu i-am trimis mesaj sa vina la mine in camera,dar nu a venit. Eu ma intelegeam bine cu colegul lui de camera, am vorbit mai multe cu el si presupun ca i-a dat raportul, pentru ca sunt prieteni foarte buni.Colegul lui,M, mi-a zis ca angrybaiatul de care va povestesc) e diferit,ca el nu se tine dupa o fata daca ii place de ea, ca nu face niciun pas, ca nu are tupeu.Lui M ii placea de colega mea de camera si a dormit la noi in camera.iar eu m-am dus la X, ca nu era loc de 3 persoane in pat. Am mai dormit doua seri cu el,si din nou am dormit in bratele lui,dar nu s-a mai intamplat nimic,doar am vorbit si am dormit. Ceea ce nu inteleg eu e ca,daca stie ca il plac la nebunie si ma place si el,de ce nu face niciun pas,nimic? L-am sunat,am vrut sa iesim in oras, dar nu mi-a raspuns la telefon. Consider ca i-am dat destule semne si cred ca o sa renunt acum. Inteleg ca e timid, dar i-am dat destule semne ca il plac.Probabil ca trebuia sa discut direct cu el,sa ii zic ce simt pentru el si sa il intreb ce are de gand,dar nu am avut atat tupeu. Daca nu e atras de mine, de ce ii batea inima atat de tare cand ne sarutam? Ce parere aveti, ce atitudine ar trebui sa iau? Sa ma comport ca o simpla amica acum?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ii este frica de implicare. Parerea mea este ca, daca vrei sa fie ceva intre voi, va trebui sa depui mult efort, si pana la urma nu cred ca vei rezolva mare lucru.
Sfatul meu este sa astepti cel putin vreo 2-3 ani, sa mai creasca (asta nu inseamna sa stai singurica). Adica, sa-ti vezi de viata ta, si daca va fi sa fie ceva, sa fie cand ii si el copt.

5 răspunsuri:
| FreeLife a răspuns:

Nu cred, tipu' e "speriat de bombe" si rau de tot... ori in cel mai rau caz e gay, in fine, nu stie sa trateze o fata si de aceea te-a ignorat, n-a vrut sa se faca de ras, situatia voastra e delicata... oricum cu tipi ca ei e mai greu de format o relatie pentru ca nu au nici-o idee ce sa faca in situatii de genu, dar cu anii o sa-si dea seama de ce si cum si nu o sa mai aiba treaba
apropo, cati ani aveti?

| neutrino a răspuns:

Mai sunt baieti care nu sunt foarte bucurosi atunci cand vad ce usor le cade in brate fata dorita.

| Weedier a răspuns:

Spune-i mai intai ca il placi, apoi, daca vezi k tot nu face nici un pas, poti renunta...

| Chr0me a răspuns:

N-am ideerolling on the floor.da oricum... super povesteawinking