| LoveIsLove4Ever a întrebat:

FUNDA PRIMULUI RASPUNS BUN. am vazut mergând pe perete o chestie cu multe picioare asa ca, cu talentele mele de pistolar m-am inarmat cu insecticid ( Aroxol ) si am inceput sa "trag" problema ca am pulverizat pe:
Sub Pat
Dupa Soba
Pe Soba
In Subwooferul Sistemului audio
In PC
La "granita" dintre podea si perete
Dupa Tablia de la pat
deci cam in toate ungherele camerei, si nu stiu daca mai pot sa dorm in camera asta sau sa dorm in alta camera

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Dupa ce ai pulverizat cu insecticidul, va trebui sa iesi din camera si inchide usa dupa tine si sa-l lasi vreo 30 minute si apoi sa deschizi geamul sa aerisesti vreo 10 minute si dupa aceea te poti culca in camera ta!

2 răspunsuri:
| Andrei123654789 a răspuns:

Chestia aia, poate fi un miriapod, care in majoritatea cazurilor este otravitor, dar cei din Europa sunt inofensivi.
Probabil nu este un paianjen fiindca ti-ai fi dat seama.
Cauta "miriapod" pe internet si o sa vezi acolo mai multe imagini, alege-o pe cea care o reprezinta cel mai bine pe "chestia" aia a ta.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Dormi in alta camera ca te poti intoxica de la sprayu cu insecticid pe care l-ai consumathappy stai o zi chiar 2 in alta camera, iar in camera aceea inchide usa si geamurile ca sa omori singur insecta, si dupa o zii poti deschide geamul ca sa se aeriseasca