| teodore15 a întrebat:

Am o intrebare, am 16 ani,1, 67m si 62 kg merg la sala de o luna si as vrea sa stiu daca pot consuma un stimulent pentru hormon de crestere(hgh support, pro-gh) pentru ca de 2 ani jumate nu am mai crescut. NU fumez, nu beau decat ocazional(maxim o bere pe luna) si mananc cat de cat sanatos(lapte 1l/zi,carne, oua, vitamine, calciu) insa nu cresc in inaltime!

Răspuns Câştigător
| pur3style a răspuns:

Sfatul meu daca vrei sa mai cresti vreo 5-10 cm apuca-te de inot si continua cu alimentatia sanatoasa,si odata cu astea,agata-te de o bara cu mainile(bara pe care faci tractiuni) si ramai atarnat cat poti u de mult,si incearca sa faci cateva repetari din astea in fiecare zi, oricum stai linistit ca mai ai timp sa te dezvolti, si eu dintr-o data mi-am dat drumul la inaltime, eu fumez de foarte multi ani, iar cand am fost mic, lumea spunea ca nu o sa mai cresc ca fumez, si am inotat mult si acum am 1.75 si sunt multumit la 60 kghappy Ps: am 20 de ani...fa ce ti-am zis eu si o sa mearga treaba, ai incredere in u, bft!

2 răspunsuri:
| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Nu nu se poate iti vei deforma oasele

| 23001 a răspuns:

Cu totii crestem...la un moment dat: unii mai repede, iar altii mai incet, dar nu este deloooc bine sa iei stimulenti.Mai bine ai ashtepta si daca chiar nu cresti fa un control la medic, iar daca chiar nu mai rezisti...treaba tahappy eu sper ca ti-am fost de ajutorhappyFunda?