| LikePurpleColor a întrebat:

Am o intrebare cam ...penibila...la 13 ani am 1, 70m inaltime si 60 si ceva de kg sunt grasa?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Inaltimea este ideala, greutatea este insa mare. Trebuie sa ai in jur de 52 kg. Dar, din greutate vei putea da jos, dar daca erai mica, nu mai aveai ce face. Norocul tau. Ca si kg, Alergari coarda bazin si mobilitate. Pa!

| Mirela_7378 a răspuns:

Nu esti numai bine.

| alexgabyy29 a răspuns:

Nu esti grasa dar parerea mea e ca nu ar fi deloc rau sa mai slabesti 1-2 kg

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Nu esti grasa deloc pentru 60 si ceva de kiloggrame este bun pentru inaltimea ta normalahappy

| emilia4ever a răspuns:

Pentru inaltimea ta nu esti deloc grasa :*

| anonimaa19 a răspuns:

Asa sh eu.am 14 ani.1, 70m sh 60 de kg.sh nu mi se pare ca sunt grasa.asa ca nici tu nu esti grasa:p

| CondratRobert98 a răspuns:

Buna! Este numai bine! Multa bafta!

| demongurl a răspuns:

Da,obeza chiar.
Mai fetita, stai linistita, la varsta cantaresti taman bine.Greutatea corpului trebuie sa fie cu 10 kg mai putin decat inaltimea, conform BMI-ului.
170-10=60 kg.Esti la o greutate perfecta
Mai lasa grijile astea pentru mai tarziu.^^