anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare cat se poate de serioasa.

Baietiilor la 15-16 ani li se pare normal sa aiba prietene (pana aici e ok)
La fel si fetelor, tot de 15-16 ani li se pare normal sa aiba prieten (este tot ok) Dar de ce baietii considera aceste fete "curve"? De ce le jignesc si se comporta cu ele alt fel... le pipaie, etc?

Pfff...de aceasta "eticheta" mi-e tare frica!
Vreau sa stiu clar ce parere au baietii despre fetele care au prieten.
Si mai vreau sa stiu ce parere aveti despre fetele care umbla cu relatiile. Sau fetele care umbla in grupuri de baieti asa din amicitie.

( P. S.: In nici unul dintre exemple nu era vorba de mine, dar vreau sa stiu, ca sa nu cad in pacat! (in sensul sa nu-mi fac o eticheta proasta) deoarece la liceu conteaza mult)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai baietii sunt foarte posesivi. Daca vad o fata cu alt baiat se gandesc. Pfoai asta face nu stiu ce trebuie sa o am si eu. Deci incearca sa iti faci un prieten serios si in care poti avea incredere gen sa nu se duca la prietenii lui pe urma sa povesteasca ce vorbiti sau ce faceti voi. Trebuie doar sa fiti discreti amandoi si atata tot.Nu da atentie la ce spun ceilalti. Sunt niste copii care au in cap numai tate si filme xxx. Se vor maturiza pe parcurs. Pur si simplu evita o gasca dinasta si nu face sa fii o persoana usoara. Ai grija cum te imbraci, la gesturi, si la ce spui ca sa nu dai de inteles altceva. Baietii mereu vor lua unele lucruri dupa bunul plac indiferent ca tu poate te refereai la alte chestiuni. si cam atat. Nu iti face probleme

0 răspunsuri: