| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca aratam in realitate? Ca in poze sau ca in oglinda? Eu sincer ma vad ca in oglinda doar atunci cand tin camera aproape, cand o tin la departare arat oribil.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biu are dreptate, dar preferam cum ne vedem in oglinda ca asa neam obisnuit noi

| DryIce a răspuns:

Teoretic, in realitate arati negru complet, intunecat 100%. Felul in care pica lumina si modul de absortie lumina de atomi face sa apara culori si reflexii, etc. Fizicul (conturul) e ca in oglinda xD

oricum tot ce e in jurul nostru e de fapt 100% negru, intunecat. Lumina face totul.

Si daca vrei sa dezbatem putin subiectul, vazut la nivelul atomilor, nivelul nano, esti o aglomerare de atomi pusi unu peste altul care nu se ating plutesc pur si simplu. Zilnic te descompui la nivel nano dar e adevarat. De asta ne spalam si mancam sa compensam pirderea atomilor. Imagineaza-ti ca esti ca o cometa care lasa urma in spate. La nivel nano chiar toti lasam o urma de atomi dupa noi.

| Biu009 a răspuns:

Arati ca in poze. In oglinda imaginea reflectata este inversata.

Răspuns utilizator avertizat