| Andrei966786 a întrebat:

Am o întrebare, dacă mai mulți colegi de ai mei au un video cu mine când fumam, ce as putea face dacă ma întreabă părinții? Ceva sa ma creada.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii cred doar ceea ce vad!
Ideal este sa le spui tu parintilor ca fumezi, inainte ca ei sa vada acel video.

| sammie a răspuns:

Încearcă să-ți asumi fapta nu să minți. Să le spui că asta vrei tu să faci. Acum depinde câți ani ai. Dacă ai sub 18 ani ar trebui să-i asculți dacă-ți spun să te lași de fumat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încercat o dată de curiozitate.
Nu ti s-a parut interesant si nu vei mai fuma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să recunoști că ai fumat. Până la urmă n-ai făcut nimic ilegal, dăunător altora, doar sănătății tale.

| VelicanEmilia a răspuns:

Ce sa spui? Sa-ti recunosti fapta. Ar sa faca ei ca trenu-n gara dar mai bine spui adevarul decat sa-i minti.

| ingerdardemon a răspuns:

Iti tineau pistolul la cap prietenii