| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, eu cred ca nu ar trebui sa-i respecti pe cei pe care nu ii cunosti adica sa ii respecti dar nu asa mult, eu cred ca respectul se castiga. Ce credeti?

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Și care e întrebarea?

| Eireann a răspuns:

Eu tratez pe toata lumea cu respect si incerc sa dau dovada de bun simt cu oricine. Daca o persoana nu imi raspunde la fel incerc sa evit discutiile cu ea si asta este. E mai simplu.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut.
Eu am fost învățat că, dacă vreau să primesc respect din partea altora, trebuie să ofer respect. Schimbarea pornește de la noi, de la fiecare în parte. Trebuie să fim oameni, iar oamenii vor fi oameni cu noi.

| Elenaaa1111111128383848383838383838 a răspuns:

Eu merg pe principiul "ești om cu mine sunt om cu tine " acum nu o sa stau cu mâinile in sân când vine cineva la mine și ma jignește sau ceva de genul