| Anutza198 a întrebat:

Buna TPU...am si eu o intrebare...
Ce face o secretara? Adica cu ce fel de lucruri se ocupa? A si ff important cam cat castiga un secretar...
Dar un contabil cat castiga?
Ma tot gandesc ce ar trebui sa ma fac: contabila, secretara sau avocata?
Din ce credeti ca se castiga mai mult? Sau ce e mai abordabil, adica nu vreau sa lucrez pana si in ziua de Craciun...
Dau fundita!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Secretara face cafea, completaza acte si il mai satosface pe sef din cand in cand pe un salariu de 800-900 ron.

un contabil castiga binisor daca stii unde sa iti cauti de lucru.

| Elvina a răspuns:

Cel mai bine se castiga ca avocata, asta-i clar. Secretara sau contabila nu merita efortul pentru 8 milioane. Are grija de documentele institutiei la care lucreaza. Bafta!

| ReginaMiki a răspuns:

Eu zic avocat. Se castiga mult. daca nu ai un caz, ai liber.