| sadhappyevilgood a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta. In ultima zi de ciclu, a 5a mai exact, am facut dragoste cu prietenul meu. Am folosit prezervativ, care din nefericire s-a rupt. A 2a zi am luat Escapelle, si dupa vreo 2 zile am observant sangerari asemanatoare cu menstruatia, dar mai putin cantitative. Acum am o stare generala proasta, dar nu stiu daca ar putea fi de la o eventuala sarcina sau e doar paranoia mea. Va rog, spune-ti-mi, as putea fi insarcinata? Sunt disperata.

2 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Fii calma nu are cum sa ramai cand esti pe stop si sansele sunt mici daca actul sexual are loc cu 5 zile inainte au dupa da ca sa fii tu sigura ia-ti un test de sarcina e vreo 7 lei

| LauraLove13 a răspuns:

Stai linistita, oricum fa un test de sarcina. happy