| kamarera a întrebat:

M-am despartit recent, de fapt ea de mine.Pe masura ce a trecut vreo 4 zile ne intelegem bine, aseara vorbeam, glumeam. Ea acum crede ca o sa mai incerc pe viitor sa ma impac cu ea, as vrea asta. dar ea nu mai vrea.Si inca ma mai gandesc la ea, mai ales daca nu am ce face si stau in casa. pur si simplu e inevitabil. Tipa m-a intrebat daca o urasc pentru ce s-a intamplat intre noi, am zis ca nu.pentru ca nu ura e opusul dragostei, ci indiferenta.mai simt ceva pentru ea dar mi-e rusine sa-i zic asta. Iar ea a spus ca are motive sa ma urasca, dar nu poate ca priveste partea mea cea buna la mine. Ce ar trebui sa fac? Sa pastrez cat de cat o distanta intre noi, si cu timpul sa vreau mai mult? sau sa o las balta.in momentul de fata chiar nu pot si nici nu vreau.Acum sper ca odata cu trecerea timpului mentalitatea ei sa se schimbe.Astept sfaturile voastre.Peace!happy

Răspuns Câştigător
| Abbey a răspuns:

Poi daca va intzelegetzi ink bine ca prieteni ar fi mai bine sa pastratzi aceasta prietenie in moentul de fata si chiar daca o placi sa nu ii arati asta pentru ca cu atat mai mult ea o sa te ocoleasca, incerca sa ii arati ca nu o mai iubesti si ca vrei sa fiti doar prieteni pentru ca daca ea te iubeste pana la urma o sa vina ea la tine mai ales daca vede ca nu te mai intereseaza.Aceasta e parerea mea pentru ca si mie mi s-a intamplat happy

3 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

Dar ai intrebat-o de ce te uraste, ce motive are? Lasa orgoliul deoparte tongue si incearca sa vorbesti cu ea deschis, sa-ti spuna ce nu-i place la tine etc... si daca tot tii la ea incearca sa ti-o aduci aproape :*daca nu, nu fi stresant... daca nu accepta fiti doar prieteni >big grin

| Anonim134 a răspuns:

Aha...nu stiulaughing

| Beibi a răspuns:

De ce iti e rusine sa ii spui ca mai ti la ea? Dragostea e cumva un lucru de care sa iti fie rusine? Parerea mea e ca mai bine i'ai spune adevarul si sa astepti sa vezi cum reactioneaza. Daca nu o sa mai vrea nimic de la tine, macar stii ca ai incercat. Nu o sa se termine lumea, mai sunt si alte fete :p Succes!