| stefanita12 a întrebat:

Mi-am cumparat un tricou lung, dar nu este asimetric, si prin asimetric ma refer mai lung in spate, si mai scurt in fata sa imi iasa din pantaloni partea din spate. Este tot uniform, dar este lung (imi vine undeva mai jos de zona intima), si vreau sa zic ca este doar lung, dar la talie este perfect. Intrebarea mea este : Pot pune un hanorac peste el? Daca pun un hanorac peste el se vede tot tricoul, nu doar partea din spate. Multa lume imi spune ca imi sta bina (cu toate ca se vede tot tricoul si nu este asimetric), deci? Este bine din punct de vedere vestimentar?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tricoul asimetric nu se poarta in pantaloni, tocmai pentru ca-i facut asimetric.
Cat priveste purtatul lui iarna sau toamna, cu un hanorac scurt peste el, nu merge, pentru ca nu arata bine.
Bineinteles ca prietenii din jena iti vor spune ca iti sta bine, dar tricoul ala nu este facut sa fie purtat pe sub geaca scurta sau in pantaloni.,
Imbraca alt tricou, care nu se vede din geaca/hanorac in timpul iernii si poarta acel tricou, vara, peste pantaloni.

| stefanita12 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca nu ai inteles. Eu mi-am cumparat un tricou normal, dar este lung, dar in talie este scurt, si nu este asimetric...