| litlledolleioanna a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti ce va atrage cel mai mult la o fata sau cum ar trebui sa se manifeste ea ca sa va atraga atentia?

1 răspuns:
| Angel31 a răspuns:

Ca si voi fetele si noi barbatii avem temperamente diferite. In primul rand e mai bine sa incerci sa intri in vorba cu persoana respectiva chiar si "accidental", intelegi la ce ma refer. Eu incerc in prima instanta sa vad cu cine stau de vorba, ma asez la crosetat si descusut, ceva psihologie si merg mai departe daca consider ca e ok si incerc sa obtin si acordul ei de a fi prietena mea. Daca se intampla sa nu fie in conformitate cu asteptarile mele... poate ne mai auzim, poate ne mai intalnim, dar nimic mai mult. In cazul in care observ ca incearca ceva recurg la un refuz placut asa cum banuiesc ca ii va pica mai bine. Un refuz este acceptat mult mai bine daca este exprimat intr-un mod mai placut. Pe mine ma atrag fetele pline de energie, spontane, sufletiste. Admir fetele spontane, in limita bunului simt. Pe tine ce te atrage la un baiat? Scurt si la obiect.