| bLu3 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi:ce alegeti, o viata traita in dezbinare pe acest pamant si sa ajungeti in iad sau o viata serioasa si traita in Pocainta si sa fiti Mantuiti o vesnicie?

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Daca o spui asa, normal e sa alegem viata cea mai linistita si sa ajungem in rai, dar vezi tu, cum nu stim ce ne asteapta pe lumea cealalta si cum nu prea dam importanta, unii dintre noi ne facem de cap aici sperand sa ajungem bine acolo, nu vom sti si de aceea eu am fost moderat pana acum si cu frica de D-zeu

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Uite ca eu am o viata serioasa si tot am sa ajung in Iad daca exista.Si tot am sa rad de comicul situatiei. Daca crezi, nu pierzi nimic. Daca nu crezi si exista te-ai ars si la propriu si la figurat. E simplu