| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare simplă big grin
Dacă pe semestrul acesta am media 4 la matematică iar pe semestrul întâi am media 8, rămân corigentă pe vară? Fundă

Răspuns Câştigător
| GreenBug a răspuns:

Nu, se face media aritmetica de pe ambele semeste... {semestrul I + semestrul II} : 2 si la tine media finala este mai mare de 5...deci nu ramai :3 {ramaneai daca media finala era sub 5}
funda? happy

| anonim_4396 explică (pentru GreenBug):

Ești sigur? Nu o să am probleme dacă sunt încheiată cu 4?
Ar avea voie să mă lase corigentă, învățam bine până la un moment dat când mi-am pierdut concentrarea si am trecut la un capitol din care n-am înțeles nimic.N-am nici o abesență la matematică, n-ar trebuie să mă ajute puţin la notă?

| GreenBug a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stiu pentru ca si eu am aceeasi problema la chimie si m-am interesat foarte bine caci eram disperat...si da asa este...asteapta si-ai sa vezi big grin

| anonim_4396 explică (pentru GreenBug):

Ok,mersi! Pot să dorm liniștită laughing
O seară faină! big grin

| GreenBug a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi la fel big grin

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu rămâi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4+8=12:2=6.
Cum **** ai avut tu 8 la mate?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da știu de la 8 am scăzut cu 4 puncte, am facut progrese laughing.m-am înscris la niște cursuri, am lipsit când am început un capitol nou si n-am mai înțeles nimic. Oricum mersi happy

| Carmen100 a răspuns:

Domnule, se face media intre cele 2 semestre. 8+4=12 12:2=6.
Cu 6 nu ramai corigent.

| 16Gabriela a răspuns:

Nu ramai fiindca 4+8=12:2=6 adica media finala este 6, nu trebuie sa iti faci griji :*

| Blackie98 a răspuns:

Nu vei ramane iti va iesi media 5, 50