| katyME a întrebat:

Am o mare problema.
Pe 11 mai am banchet (sunt clasa a VIII-a) si inca nu am gasit rochie. Am comandat ceva de pe H&M (de pe site imi iau cele mai multe haine) si este putin spus o mare dezamagire.
Ideea e ca stau in Ploiesti si aici exista doua malluri mici si prost aprovizionate.
Stie cineva un site de unde as putea sa imi comand rochie? (nu Poema ca am intrat si nu am gasit nimic)
FUNDA.

Răspuns Câştigător
| geronimo11 a răspuns:

Sunt baiat dar fetele de la mine din clasa isi cumpara de pe Asos. De asemenea poti sa te uiti pe Waikiki si Stradivarius.
Sper sa gasesti ceva pe placul tau happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci o greseala fatala sa-ti cumperi haine online, cel putin 60-70% nu ti se potrivesc masurile, nu pica bine pe tine. nu-ti place croiala ori materialul din care este confectionat.
Dar cand vei invata asta, vei realiza ca arunci banii pe fereastra, doar ca sa fii in ton cu snoabele de la scoala, sa va cumparati toale de pe internet, doar pentru ca-i mai cool.

Sfatul meu este sa nu comanzi nimic, sa iesi la cumparaturi si sa probezi tot ce vezi si-ti place, ca vei avea suprize minunate!

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu mereu am probleme cu găsirea hainelor în general, sunt miniona și fustele sau rochițele le fac pe comanda, la o croitoreasa bună de la mine din oraș ( partea buna e ca nu lucrează la un atelier și nu îmi ia foarte scump) Părere mea; având în vedere ca ai banchetul în scurt timp, alege ți un model simplu; recomand fusta scurta dacă ești mica de înălțime și lunga dacă, doar dacă ai cel puțin 1 70; Alege materiale simple, pentru ca nu mai ai timp, dacă vrei rochita scurta încearcă sa îți alegi un model de top cu paiete si fustița sa fie din Tull ( găsești pe la textile.ro materiale foarte bune, am văzut de curând perle aplicate pe tull) Îți dau idee de top ( mie una îmi place maxim v ul acela ca la rochiile de prințesa, știi cum zic? Gen Belle din Frumoasa si Bestia.Și cu bretele prinse pe jumătate de umăr, ca și cum ar pica asa frumos pe tine, și îți pune în evidenta gatul și claviculele( collar bones ) În orice caz, nu te complica, alege materiale simple; paiete, tull catifea. Multa bafta! nu mai îți lua rochii de la h&m, doar ca sa fie ceva de firma și pentru ca vezi ca arata fain pe manechin sau în poza.bafta!

| katyME explică:

Mulțumesc pentru raspunsuri. big grin
Am reusit sa imi gasesc pana la urma ceva dragut in București, Baneasa.
Mulțumesc oricum tuturor.