| sergiu2525 a întrebat:

Am o mare problema.Pe scurt:tigarile.Nu,nu sunt fumator, insa pana acum am `pufait` 4 tigari ocazional.Prima oara acum un an tata mi-a dat sa incerc malboro rosu,gustul filtrului groaznic,am tras un puf si am stins-o.A doua la tara cand fusesem,ca sa nu ma simt prost ca toti fumau, am incercat si eu un kent 8, am pufait-o pe toata(subliniez,fara tras in piept) si naspa rau,tot fumul imi venea in ochi de ma ustura, la gust tot urata, dar am terminat-o pe toata.A 3-a,la munca gasisem un pachet intreg de kent pe masa, avea vreo 14, si bineinteles nu era sa le donez pe toate la colegi, am luat si eu una pentru acasa, restul le-am impartit.A 4-a si ultima, era dupa o petrecere uzi leoarca cu 2 prieteni in masina si unu avea virginia mentol, desi era una si eram 2 nefumatori si unul fumator,am impartit-o si chiar imi placuse gustul filtrului, fumul era subtire, insa tot nu trasesem in piept.Acum de ceva vreo luna ma tot furnica o curiozitate de a fuma un slim cu arome ceva, nu e nevoia de nicotina, e nevoie de..nu stiu,sunt super curios,numai la asta ma gandesc, desi nu suport cand altii fumeaza pe langa mine si nu am nici o treaba, ma tot bate gandul sa-mi iau un pachet sa ma linistesc..Nu stiu ce sa fac.Am 17 ani, sunt baiat, la liceu. Punct.

3 răspunsuri:
| splash132 a răspuns:

Hmmm...si pana la urma nu ai pus nicio intrebare.ti-ai exprimat o parere.eu personal te-as recomanda sa nu te apuci de fumat in special din motive medicale, apropo eu sunt in anul 2 la facultate,si anul trecut am vrut sa ma apuc si eu,dar m-am lasat dupa o saptamana, pur si simplu nu vedeam rostul, nu e o placere ci e un obicei, pe care multi il considera vicii, insa fiecare are cate un viciu, eu nu fumez dar dau dublu la pariuri, deci la urma urmei nimeni nu e perfect. oricum tu decizi daca fumezi sau nu, insa nu e bine sa iei o decizie fiind constrans de anumite circumstante

| Demise a răspuns:

Eu până acum nu am avut pe cineva în familie sau prieteni care să se îmbolnăvească de la fumat. Am şi eu o întrebare, de ce nu ai tras până acum? Slim-urile sunt tari, mai bine la început Winston sau Kent cu mentol.

| flavius97222 a răspuns:

Nu te luat dupa Toti Tigarile Mentolate in special cele Slim cresc foarte mult riscul dezvoltari cancerului de gat si de acident vascular cerebral care este fatal nu fuma dar daca tot vrei sa fumezi, fumeaza KENT 8 Scurt,Malboro Filter Plus,Malboro Gold Touch, Dunhil Negru, Albastru, Alb, Rosu nu mai fuma slimuri si menthol is o BOMBA Toxica pentru organism nu ca celelalte nu ar fi dar sunt mai maleabile sper ca te-am ajutatbig grin Bafta dar cel mai bine NU FUMAbig grin