| Axel22 a întrebat:

Am 13 ani si acum cateva zile am fumat 2 - 3 tigari cu un prieten (kent HD si kent mentol) si atunci m-a luat o ameteala si o greata, la fel si a doua zi, bun mi-a trecut, dar azi am vrut sa fumez o tigara malboro si de abia am reusit sa ajung la sfert si m-a luat o ameteala deia de mergeam crucis (la propriu) deci am mai fumat si inainte de alea cu prietenul meu dar luam fumul doar in gura nu in plamani! Dar vreau sa-mi zice-ti cum scap de greata, ca de fumat nu mai am deloc chef, cand m-a luat ameteala aia eram de abia la sfertul tigarii si atunci m-am enervat si am rupt-o apoi am aruncat-o, si bricheta am dat-o de pamani si s-a spart, dar de greata cum scap de fumat nu mai vreau sa aud!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Bea un ceai cu lamaie.

ar fi bine sa-ti aduci aminte de fiecare data cand ai vrea sa fumezi ce ai patit acum.
eu am 13 ani de cand fumez si din 13 ani abia 2 saptamani am reusit sa nu fumez...

fumatul e groaznic, greu scapi de el.

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

De greata bea sweps

http://www.carrefour-online.ro/......pes_kinley

si ma bucur de alegerea ci fumatul :-bd

| TOOL a răspuns:

Pai vezi sa nu-ti fi pus vreun "prieten" ceva in tigara, ai grija de la cine iti iei tigari. Totusi ar fi mai bine sa te lasi, sau sa-ti cumperi tu tigari.

| Axel22 explică (pentru TOOL):

Nu cred ca a pus nimic acel prieten in tigari, cele de la prietenul meu nu m-au ametit asa de tare, cea pe care am luat-o azi era de la parinti (nu mi-au dat-o, am luat-o) si vreau sa ma las dracu, ****-le dracu de tigari

| VerdeLila a răspuns:

laughing Pune-te si te culca! Si nu te lua dupa Dulcika28, ca si ea e ametita..cred.

| Dulcika28 a răspuns:

Uite, o sa iti zic din experienta; asa se intampla primele dati cand tragi in piept, mai incearca si o sa vezi ca nu o sa mai te ia ameteala. De data asta incearca si tu ceva mai slab, Vag sau Lady...