| Alexandra19991 a întrebat:

Am o mareee problema,ca de obicei ma bag in belele,spre norocul meu stiu unde am gresit si nu le mai repet, dar acum am facut-o si sunt in culmea disperarii...va povestesc pe scurt,am cunoscut un baiat din orasul in care stau,am umblat ceva timp cu el,m-am indragostit, ce pustoaica de 18 ani gandeste cand e vorba de dragoste? laughing) in fine...el nu stiu cu ce dracu se ocupa, ceva ilegal oricum...prietenii lui la fel,mari "smecheri"...m-a scos afara intr-o seara,eram cu prietena mea, si inca 4 prieteni de ai lui,m-am imbatat si m-am culcat cu el,m-a imbatat mai de graba, acum el si prietenii lui au scos vorbe si mananca **** in tot orasul...cum ca m-au postit toti pana am lesinat,ceea ce nu este deloc adevarat,mi-am sters fb, am renuntat la anumite persoane care ma barfeau impreuna cu el...am gresit stiu asta,dar ce sa fac? Nu vreau nici sa se mai manance **** in continuare,dar nu prea as avea ce sa fac,decat sa fiu indiferenta si sa le arat ca nu-mi pasa,mi-e frica sa nu pierd anumite persoane si sa-mi stric reputatia de fata, si-a batut joc...n-o sa-l iert niciodata.Cateva sfaturi? Si sa nu ma luati la rost ca si eu stiu cat de grava e treaba, m-am gandit si la sinucidere...nu stiu ce sa fac, mi-am facut-o cu mainile mele

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Mergi mai departe, ce nu te doboara, te face mai puternica.
Nu-ti bate capul, tu stii adevarul (sau nu-l stii nici tu, daca spui ca erai asa de beata) oricum ar fi, nu poate fi demonstrat nici de tine nici de ei (asta daca nu au ei un videoclip) deci, mergi mai departe si aia este.
Un sut in fund un pas inainte (generic vorbind, in cazul aceasta a stat putin altfel situatia. Dar hey! Ideea e aceeasi).