| starzzy a întrebat:

Aveti idee cum pot sa imi scot o masea care ma doare foarte rau?(va rog, vreau un raspuns cat mai rapit) Si maseaua este sparta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cine nu are minte nu are decât să sufere.

De ce să te temi de un om care a făcut ani grei de şcoală, ştie ce face şi are tot ce este necesar pentru a trata problema în condiţii de confort maxim pentru pacient?

E, poate se răzgândeşte (nu-i aşa, starzzy?).

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Stomatolog" îţi spune ceva?

| Azµre a răspuns (pentru NOname):

Nu că îi e frică...

| NOname a răspuns (pentru Azµre):

Frică de ce? Stomatologul măcar foloseşte anestezia.

| Azµre a răspuns (pentru NOname):

Nu știi că așa sunt toți, le zicem să se ducă la medic, la dentist, la ginecolog, degeaba, oricum nu o fac. Barem dacă le-ar zice părinților și tot ar fi bine.

| Azµre a răspuns (pentru NOname):

Vezi să nu... Preferă să rupă dintele ăla să-i rămână naibii rădăcina în loc decât să se ducă la medic...

| NOname a răspuns (pentru Azµre):

Eu zic că ar fi bine să-i oferim puţin credit, totuşi.
Sănătate, starzzy! Dacă vrei să scapi mai repede de durere (şi de dintele-problema), fugi mâine la prima oră la dentist, nu lăsa situaţia să se agraveze. Baftă!

| NOname a răspuns (pentru Azµre):

Cine nu are minte nu are decât să sufere.

De ce să te temi de un om care a făcut ani grei de şcoală, ştie ce face şi are tot ce este necesar pentru a trata problema în condiţii de confort maxim pentru pacient?

E, poate se răzgândeşte (nu-i aşa, starzzy?).

| Decrepit a răspuns:

Stiu eu solutia.Se numeste, uhm, patent.Il gasesti in galeata cu unelte a lui tatane-tau.

| NOname a răspuns (pentru Decrepit):

Îi dai idei? : ))

| Decrepit a răspuns (pentru NOname):

Tehnic,chiar poti folosi patentul sa-ti scoti un dinte.Sau capacul de la bere, incercand s-o desfaci, fara s-o atingi cu mainile.Prin 1750 asa se scoteau dintii.AFAIK,se mai si cauterizau inainte putintel, cat sa simta o usoara adiere de bourbon pacientul, cat timp se folosea o chestie pentru a scoate copite de cal, pentru a i se scoate molarul. laughing

| NOname a răspuns (pentru Decrepit):

M-a luat cu dureri de dinţi numai de la poveste.
Îmi plac doar torturile comestibile. : ))

| 01rukia01 a răspuns:

La dentist sau daca ti-e frica il pui pe unu sa-ti dea un pumn in botlaughing

| starzzy explică:

Fara stomatolog

| starzzy explică:

Mersi pentru sfat

| NOname a răspuns (pentru starzzy):

Nu ai pentru ce, starzzy. Să înţeleg că te-ai făcut bine?

| starzzy explică (pentru NOname):

Da

| NOname a răspuns (pentru starzzy):

Mă bucur.