| HXNER a întrebat:

Buna ziua. Trebuie sa imi scot nervul la o masea si sa o plombez. Am cerut sa mi se faca anestesie, urmeaza sa merg la dentist azi.
Aveti idee daca mai doare interventia fiind aplicata anestezia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are de ce sa doara, odata ce se face anestezie!
Du-te fara grija!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cerut anestezie? Crezi ca iti scotea careva nervul pe viu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu doare în timp ce te operează cu anestezie. Dar doare puțin după ce trece efectul anesteziei.

| Vântulalb a răspuns:

Ai cerut? Oricum ti se facea anestezie.
Cum sa mai doara daca esti amortit?

| HXNER explică (pentru Vântulalb):

Mor cand va purtati ca si cum ati stii totul. cu tot respectul, de asta am intrebat, sa primesc raspuns.
Da, am cerut eu sa mi se faca anestezie deoarece am fost intrebat. Si nu, nu este o clinica proasta, este printre cele mai bune din oras. Multumesc.

| Vântulalb a răspuns (pentru HXNER):

Am zis eu ceva de clinica proasta?
Atunci iti recomand ca pe urmatoarea sa o faci fara anestezie ca sa vezi diferenta.

| king5151 a răspuns:

Te salut, nu exista "am cerut anestezie", ti se face automat fortat, fara sa ceri tu, pentru ca durerea ar fi insuportabila, nu ai rezista fara anestezie.