| DianaIsHere123 a întrebat:

Am o mică mare problemă. Băiatul pe care îl plac îmi este prieten bun, dar în acelaşi timp este prieten bun şi cu cea mai bună prietenă a mea, care îl place şi ea. laughing Iar acum câteva săptămâni el mi-a spus că mă place, dar eu nu i-am mai spus nimic, de dragul prietenei mele. Am asigurat-o că nu o să fiu niciodată cu el, deşi chiar îmi doresc asta.
Şi weekend-ul ăsta am fost în excursie cu clasa şi am stat numai cu el. Nuj, a fost aşa de frumos.
Chiar nu mai ştiu ce să fac. Help? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Beccaaa a răspuns:

Eu sincer nu as renunta la un baiat pentru cea mai buna prietena, poate sunt rea, dar pur si simplu nu as renunta.
Chiar cred ca daca ea ar fi avut sansa sa fie cu el nu l-ar fi refuzat.
Daca chiar nu vrei sa o ranesti, dar vrei sa fii si cu acel poti incerca sa fii cu el in secret laughing
Succes happy

| Candy12345 a răspuns:

O sa incerc sa te ajut cu o mica mare sugestie. Se spune ca o relatie, mai ales una din adolescenta, n-o sa tina o vesnicie, de aceea nu trebuie sa renuntam la prieteni, pentru ca mai sunt si alti baieti, pe cand un prieten adevarat, rar gasesti. Insa tu, daca esti sigura de ceea ce simti pentru el, incearca sa clarifici lucrurile cu prietena ta, sa vorbesti cu ea, vezi ce spune. Eu cred ca daca iti e o prietena adevarata, va accepta relatia ta cu acel baiat, chiar daca la inceput e posibil sa se supere putin.