| Blackkpanda66 a întrebat:

Imi place de un baiat care e in scoala prietenei mele cea buna. Acum 4 luni l-am adaugat pe snapchat si am facut abandon zile si am vorbit si era foarte de treaba cu mine. Dupa cateva saptamani a trebuit sa plece cu clasa lui in excursie si nu avuse internet cred sau timp sa trimita si nu am trimis nici eu. Dupa aia dupa un timp cand am postal ceva el m-a dat de la prieteni si inca nu inteleg de ce. Dar nu am renuntat la el, inca il Mai plac. As vrea acum dupa vacanta de vara sa merg la ea la scoala si sa vorbesc cu el adica sa ma imprietenesc. Dar nu stiu cum sa incep adica ce sa II spun? Va rog help chiar vreau sa am contact cu el.

1 răspuns:
| Anabela777 a răspuns:

Daca nu vei vorbi cu el atata timp e si posibil sa te uite. Mai bine acționează acum si intreaba-l direct prin oricare metoda posibilă de ce te-a scos de la prieteni, in caz de te intreaba de ce esti curioasa ii spui ca ai niste probleme cu niste țațe ce au imprastiat zvonuri false despre tine si ca vrei sa indrepti situatia, asa va crede ca esti suficient de matura cat sa le faci piept(iar legatura dintre tipe si ala e ca tu ai crede ca i-a zis cineva ceva), dar incearca sa nu intri in detalii si sa pari cat mai detasata de situatie. Daca baiatul are ceva cu tine atunci nu mai ai ce sa faci decat sa ambandonezi, dar daca se dovedeste a fi o neintelegere atunci clarific-o, apoi invita-l la film.