| anca_2642 a întrebat:

Am o nelamurire. Unchiul meu ( sotul surorii mamei mele) este verisor primar cu un domn. Eu am vreo legatura cu copii acestui domn?

Răspuns Câştigător
| Andreea028131 a răspuns:

Nu, deoarece unchiul tau iti este unchi doar prin alianta. Nu ai nicio legatura de sange cu el, deci nici cu rudele lui.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pufuleteeeee a răspuns:

Nuhappy,nicidecumlaughing! funda plsbatting eyelashes?

| xDavidx a răspuns:

Salut! "In acte " sotul matusei tale nu-ti este unchi... Apai daca sotul matusei tale nu-ti este neam apropiat apai mai de unde sa fi tu neam cu copiii acelui "domn", gandeste logicwinking
Oricum Bafta!

| Tσχץ a răspuns:

Pai. intr-un fel, Da! ai "o legatura cu ei", dar nu prin sange, veniti rude prin "alianta", adica mai usor d spus, p hartielaughing
Sper ca the'am ajutattongue