| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o placa video incorporata si vreau sa imi bag o placa video in calculator intrebarea este cum sa dezactivez placa video incorporata

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu trebuie dezinstalata, dupa ce instalezi placa externa bagi pur si simplu cablul de la monitor in ea in loc sa-l bagi in cea onboard.

4 răspunsuri:
| rebb a răspuns:

Um. o scoti si dezinstalezi software-ul?

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Intri in bios si la video controler dai disable si atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in mod normal trebuie sa se dezactiveze singura, iar daca acest lucru nu se intampla trebuie sa ai in bios o optiune pentru a o dezactiva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi cablu de la monitor in placa ta video instalezi driverele si aia e