| roox a întrebat:

Am o prietenă care ascultă rock (gen paramore ) şi nu ştie cu ce să se îmbrace...
Puteţi să'mi daţi un sfat să'i'l zic?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Să se îmbrace cum se simte ea bine...nu e o regulă happy

| Andraa a răspuns:

Si eu ascult rock.mai ales paramore(cred ca stiu melodiile pe de rostbig grin)...si ma imbrac cat se poate de normalthinking cum ma simt eu bine

| adi4ever a răspuns:

Cu un tricou negru si niste blugi mai largi cu un lant legat de blugi daca sunteti din bucuresti este in big un magazin numai de asa ceva. sper ca te-am ajutat. Un an nou fericit

| ☼loli☼ a răspuns:

Sa se imbrace asa cum se imbraca de obicei poate? Dar daca tot vrea sa fie rockerita, atunci sa o faca cu stilwinking gen rock colorat, am avut o buna prietena careia ii statea foarte bine. Bratari, tricouri, blugi, tenesi... ce poarta rockerii happy

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Si eu ascult rock.paramore love struck e super trupa love struck... dar eu ma imbrac cum vreau.nu tin cont.nu ma imbrac neaparat in haine de rockerihee hee ma imbrac "obisnuit" ca sa zic asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i prietene-i tale ca hainele rock nu te fac rock, asa cu hainele rap nu te fac rap.Important e ce simti si cum te porti, nu cum te porti la toale.Ca asa iau un boschetar si-l bag in toale de rocker? E rocker?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei rockerii se imbraca cu haine largi si inchise la culoare
desi paramore nu este o formatie gen rock agresiv
hainele largi.si cele colorate arata bine daca nu sunt de prost gust

dar oricum.nu cred ca ar trebui sa fim infleuntati de muzica.sa ne influenteze felul de a fi si de a ne imbraca.nu hainele te fac sa fi rocker.

anyway. daca ii place paramore sa studieze stilul lor thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa se imbrace in tricou cu formatiile preferate ...blugi putin largi si stramti jos si tenesi sau converse

| sweetpoison a răspuns:

Nu trebuie sa te imbraci intr-un anumit fel doar pentru ca asculti rock.Muzica vine din suflet si trebuie sa te imbraci asa cum simti.