| love_7475 a întrebat:

Am o prietena care cand era mai micuta era mai plinutsa(luase un tratament 2 ani pentru o boala si de fapt nu avea nimic iar acest lucru a facut sa fie asa) si acum a slabit mult dar este o problema. Ea nu prea mai are grasime dar pielea i sa lasat si se vede foarte naspa. Orice ar face si sala si regim tot nu se mai intampla nimic. Din cauza ca a fost mai plinutsa si a slabit mult pielea ei este foarte ""elastica "" si lasata mai ales la burta.Stiti cumva ce ar putea face? ceva sfaturi va rog.Este o prietena foarte buna. Imi este ca o sora si vreau sa o ajut pentru ca din cauza asta sufera mult, este foarte complexata de felul in care arata si a intrat intr-o depresie din care singura nu poate "" iesi '". Ar face orice sa scape de aceasta problema. Orice sfat este bine`venit... multumesc

6 răspunsuri:
| Bia:X a răspuns:

Pielea aia nu se duce asa usor trebuia sa faca sport cand a tinut regim...ar trebui sa o vada un doctor poate...happy tu inceraca sa o convingi ca se va rezolvahappy succeshappy

| tweety_8071 a răspuns:

Sa-si faca liposunctiesmug

| peanut a răspuns:

Se retrage si pielea aia (la mine, s-a retras 50% din ea in cca 2 saptamani). Totusi, depinde de varsta (eu am 15 ani).

| Alessyaaa a răspuns:

Eu zic ca daca esti mai grasut esti mai dragut.Nu e bine daca incearca sa faca cura de slabire sau chestii de astea.Mai bine sa manance mai mult ca sa se puna pielea pe ea si sa aiba o forma. Tu incearca sa-i ridici moralul.Important e ce ai in suflet nu pe corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, dificilă situaţie, eu zic să consulte un medic, să vadă ce poate face, trebuie să facă mult sport, şi exerciţii fizice pentru întinderea pielii. Are o problemă dificilă, spune-i să caute pe internet, sunt tot felul de metode, dar nu uita că rezultatele nu se văd imediat.
Despre complexare, susţine-o cât poţi şi dovedeşte-i că îi eşti o prietenă adevărată, fă-o să simtă că nu este singură. Cheamo pe ea aici, şi promitem toţi să o ajutăm. Mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iată că am găsit până la urmă câte ceva :)

http://www.cugetliber.ro/......ea-lasata/
sfaturi.eva.ro/.../ce-pot-face-sa-scap-de-burta-lasata-care-atarna-f-urat-multumesc-4419.html -
Frumoasă prietenie apropo :)