| tzutzi a întrebat:

Am o prietena care e indragostita pana peste cap de un baiat, i-a spus asta si lui si el i-a spus ca nu vrea o relatie stabila, dar accepta oricand sa iasa cu ea. Un prieten de-al ei e indragostit pana peste cap de ea si o asteapta de 7 luni de zile dar fata aceasta nu-l iubeste, si incearca sa-l uite pe ala pe care il iubeste dar nu reuseste... Ce credeti ca ar trebui sa faca? Dar repet ca nu-l poate uita!

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Iti zic doar ce sa-i zici ei: "Sufletul pereche apare in momentul in care nu te astepti tu deloc. Baiatul care va avea sentimente pentru ea va veni el la ea. Baiatul ala de care zici tu pare un baiat care e destul de "fitos"sau plictisit de fete.

| Antrax a răspuns:

Da nu poate is povesti daca vrei totul e posibil stiu din proprie experienta.

| PauLa.M a răspuns:

Sa stearga orice urma care ii aduce aminte de el
Sa incerce sa se concentreze pe alt gen de lucruri...sa incerce sa faca lucruri noi.sa si schimbe putin modul de viata si vei vedea ca incetul cu incetul o sa inceapa sa si ia gandul de la el.

| dy a răspuns:

Daca ar accepta o alta relatie in care sa fie implicata, nu de...complezenta,sigur s-ar vindeca de primul! Din experienta mea si a altor prieteni/e iti spun ca niciodata intr-o relatie cei 2 nu iubesc la fel de mult! Dar e mai bine ca tu sa fi cel iubit mai mult, decat sa fi cel care iubeste mai mult! Deci, parerea mea este sa-si faca o relatie cu cineva care-o iubeste mai mult decat il iubeste ea! Suna cam. dur, dar asa-s relatiile in viata asta, din pacate!