| DeeaD a întrebat:

Am o prietena care e insarcinata si are 12 ani daca afla maicasa si taicasu asta o omoara si pe ea si pe copil din bataie cum pot sa o ajut stiti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti face nimic parintii vor afla oricum vai de ea ce o asteapta praf si pulbere.

| Ramonaaaa a răspuns:

Nasolstraight face.
Spune-i sa vorbeasca cu cineva in care are incredere[in afara de tine], cu psihologul scolii, spre exemplu.Acesta o va sfatui cel mai bine.

Oricum,parerea mea este ca daca decide sa faca acest copil, cu sau fara sprijinul celui care a lasat-o gravida, o sa isi distruga viata.
Are 2 solutii:Ori face avort, ori naste copilul si il da spre adoptie.
La varsta de 12 ani de abia incepi sa descoperi lumea reala, de abia acum incepi sa iti dai seama de un flirt nevinovat, o privire.Si ea face sex? Scuza-ma dar asta arata ca nu s-a informat deloc mai ales ca a ramas si gravida.

straight face

| Zoet a răspuns:

Ma fato, m-am uitat la intrebarile tale.
Cred ca "prietena aia a ta" esti tu.

Scuza-ma, dar daca baiatul iti cere o relatie sexuala, las-l balta. Ti-ai diustrus toata viata, copila. Voi de pa la 12 ani aveti iubiti, nu stiu ce.

Uitati, oameni buni, unde a ajuns Romania?
Ma copila, du-te si impusca-te ca ti s-a dus toata libertatea. In loc sa pui si tu mana pe carte...

Romania plina de... nici nu mai stiu cum sa-i numesc.
Si eu sunt copil, dar pana la varsta asta nu am avut niciun prieten. Consider ca am timp toata viata... Dar acum principala datorie e cartea.

sTIU CA nu iei in considerare raspunsuri de-astea, da' ca sa-ti fie bine, ai grija.

| cristi13 a răspuns:

Stiu ca nu ar trebui sa ma bag in problemele fetelor big grin. Parerea mea este sa o convingi sa se duca la un medic si sa faca avort. Nu sunt de acord cu chestia asta, dar alta posibilitate nu ar fi, mai ales ca are 12 ani si ca parintii ei sunt foarte exigenti.Apropo...nu au cum s-o omoare big grin. Si oricum decat sa se chinuie de la varsta asta.parerea mea.

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Tu nu o poti ajuta in nici un fel. Ea trebuie sa realizeze greseala facuta si sa incerce sa o indrepte. ca doar nu te-ai f***t tu cu cel care a lasat-o insarcinata.
incearca sa discuti cu ea daca tot vrei sa o ajuti intr-un fel. sa o aduci de partea ta daca tu esti mai buna c ea si nu ai face lucrul acesta la o varsta atat de frageda.
Nu stiu ce a fost in capul ei atunci cand a facut prostia asta.
PS: daca tot vrei sa o ajuti spune-le parintilor ei pentru. ca trebuie sa afle pentru a nu fi prea tarziu pentru. ca atunci nu se mai poate face nimic. si oricum spui tu ca daca afla parintii ei va fi vai de ea.intr-un final tot se afla. nu sti ca minciuna are picioare scurte si tot sse afla fara sa vrei. aasa ca mai bine spune-le parintilor ei despre aceasta. PA

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Singura sol e sa mearga la doctor cu parintii si sa avorteze, daca nu e in prea multe luni.
Oricum e inevitabil ca parintii sa nu afle.

| Mada_4034 a răspuns:

Pai e grav! nu stiu sa ii spuna lui maicasa mai in'' intimitate '' si daca nu vr sa avorteze. da baiatu? el a lasat-o cand a auzit? pana la urma ea nu trebuie sa fk asa ceva! mai ales ca are 12 ani!

| Mada_4034 a răspuns:

Asa ceva e...e! pai ea sau tu vr sa ii ascundeti parintilor!? trebuie voastra fk c da eu sincer in locu tau DOAMNEEFereste nu as fk asa ceva pana la 23 de ani!
Pey de la 12 ani!? inseamna ca e curva! sau e prima data?

| tpuu a răspuns:

OMG! Ce dracu o ajuns ROMANIA? straight face. Fratilooor, nu ajung femeile de 27-29 de ani gravide. si ajung cacacioasele astea de 12 ani gravide?!?!? copil are grija de un copil?! 12 ani?straight face. Curva, cumva? scuze ca zic asta dar la varsta asta? chiar ea nu stie de prezervativ? ce dracu. cine si-a batut joc de ea? cred ca unu de 18 -20 de anilaughing.
Acum nu prea mai ai ce face. oricum parintii vor afla. pentru ca ea fiind insarcinata i se face rau [vomita, pofteste la mancaruri].
dar intrebarea este, ea este sigura ca a ramas insarcinata?raised eyebrows. Stie cacacioasa sa faca test de sarcina? OMG. sau este vorba de tine? si vrei sa ocolesti. soarta frate. daca nu a /ai stiut sa ai/aiba grija oh go on. acum suporta consecintele. sau sa strangi cu ea banii [care costa fff mult] sa te duci sa iii scoata copilul thinking [ nu imi vine acum numele laughinglaughing ].Alt` ceva nu e. si nici p` asta nu o puteti pentru ca costa peste 20 si ceva de milioanewinking.Asa ca. soarta! nu poate sa ascunda chestia asta! se va afla.

| Dumnezeul a răspuns:

1. Du'te la spital sa vada daca e bine sa nu aiba ceva
2. Du'te la politie, si vedeti voi, va indruma ei.
doamne iarta-ma, a'ti innebunit frate straight face sper sa terminati cu bine...

| liviu_5908 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa spui tu parintilor tai sa vorbeasca cu a ei sa nu faca cumva o prostie.vina nu cred ca apartine doar prietenei tale ci deopotriva parintilor ei care nu au stiut sa ii dea educatia necesara si s-a ajuns aici.nu exista situatii fara scapare in viata si nu trebuie sa facem dintr-o prostie alta mai mare...nu mai astepta si ea atitudine.clar se v-a supara dar te v-a intelege candva.