| MonsteR_4456 a întrebat:

Am o prietena care este crizata, are unele momente nasoale in care tipa si urla. Cum as putea sa o fac sa se controleze?

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Pleci 10 minute in alta camera. Ii spui ca n-ai nimic impotriva sa fie ca un diavol tasmanian, dar tie nu iti place sa o vezi in felul ala, asadar, sa te anunte cand s-a linistit suficient incat sa spuna ce o deranjeaza intr-un mod normal. In felul asta o vei ajuta "forever".
Vezi daca faci rost de "comunicarea cu personalitati dificile" (pentru tine- face bine la cultura generala) si "meditatia arta extazului" (are niste tehnici foarte faine de descarcat nervii fara martori big grin- pentru ea, poate fi cadou de ziua femeii sau cheva asa).

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ii zice sa se calmeze ca daca continua cu crizele o sa i se lezeze corzile vocale.Cumpara-i o mingiuta antistrestongue

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu ai cum sa o schimbi. Dragul meu, asta este frumusetea unei relatii intime. Asta inseamna ca persoana respectiva traeste la maxim momentul si ce este rau in acest caz.

| Lavy_4392 a răspuns:

Stiu cum e am si eu problema asta.am incercat toate metodele posibile si nimic. e locca rau... da eu o las in pace. tipa, urla, sparge... poate sa faca ce vrea nu o bag in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunc-o in pat si recurge la citeva metode de alungare a diavolului in pielea goala.