| Sara2 a întrebat:

Am 25 ani, muncesc sunt o fata la locul meu, am o relatie de 11 luni iar mama este inca foarte crizata tot timpul cand vine vorba sa ies din casa, sa ies cu prietenul sau cu gasca in oras, tipa urla zbiara si imi strica buna dispozitie si de fiecare data ma face sa plang inainte sa ies, ultima data m-a incuiat in camera si de nervi mi-am luat televizorul si l-am aruncat pe geam, am rebufnit simteam ca nu mai rezist, ca e picatura care a umplut paharul, acum nu mai vorbeste cu mine si se poarta si mai urat, ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Muta-te! e groaznic sa stai cu parintii de la o varsta incolo!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @blue! Mama ta este prea posesivă, de aici probabil reacțiile ei. Sunt convinsă că nu-ți vrea răul, de aceea încearcă să fii și tu mai conciliantă. Ia-o ușor, cu timpul reacțiile ei se voe estompa. Dar, repet, fii diplomată, nu cu impulsuri ca cel descris de tine mai sus rezolvi situațiile critice. Informeaz-o că ieși, cu cine ieși, dar nu intra în detalii nici măcar atunci când te întorci acasă. Vezi-ți de treburile tale, participă și la activitățile din casă astfel încât să nu i se pară că ieșitul cu prietenii te face mai altfel. Cu timpul se va potoli.
Mari succese și o zi cu zâmbet să ai!

| Naoa a răspuns:

Simte ca te pierde. Asa este si mama. Ele refuza sa constientizeze ca nu mai suntem niste fetite de 10 ani. Poarta o discutie serioasa cu ea. Spune-i ca o iubesti mai presus de orice, dar nu mai ai 10 ani si trebuie sa ai si tu o viata a ta. Spune-i ca niciodata nu ai sa renunti la ea, ca va ramane mereu mama ta, iar tu copilul ei. Ai frumoasa varsta de 25 ani si trebuie sa traiesti fiecare clipa, pentru ca o singura viata ai. Iar tineretea nu ti-o poate da nimeni inapoi. Spune-i ca poata sa aiba incredere in tine, arata-i lucrul asta. Explica-i frumos si calm ce te deranjeaza. Crede-ma, pana la urma va intelege si nu o sa mai fie asa stricta. Nu te astepta ca brusc sa nu iti mai interzica nimic. Incet incet iti va "da drumul".

| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna si eu am 24 si te sfatuies sa vb cu ea sa o intrebi de ce se comporta asa cu tine sa iti spuna ce are pe inima si daca nu vrea cea mai buna solutie ie sa te muti singura ceva timp si o sa-si dea seama ca ie singura si o sa te caute parerea mea ca esti mare de acum si tr sa-ti faci viitorul bafta...

| fluturealbastru a răspuns:

Stiu ca nu e un raspuns foarte bun dar ar fi momentul sa-i explici ca esti majora si sa pleci cu iubitul tau sa nu trebuiasca sa-i dai mereu socoteala situatia incepe sa se inrautateasca daca te-a incuiat in casa, incearca sa iei propriile tale decizi sa fii stapana pe viata tahappy muta-te singura

| degette_1911 a răspuns:

Ai 25 de ani si inca te mai comanda mata,naspa ce sa zic,de ce nu te muti la ala de tot te cotzaie, sau sa va mutati impreuna cu chirie, munceste si el si u si va intretineti asa va inv ce sa faceti pe viitor.Si daca mata urla tine u de ce mai stai acolo, spune-i sa se duca la balaceanca ca acolo urla nebunii. Si da ai primit raspunsuri ca simnte ca te pierde si nu mai stiu ce bla bla bla.Smiorcaisme daste de fete care nu ies din gura lu mami si a lui tati.