| Andreeamiruna67 a întrebat:

Am o prietena care imi spune proastă, m-am certat cu ea și spune mii de chestii care nu sunt adevărate, nu o pot lăsa așa, cum as putea sa bag frica în ea? Sa se sperie puțin?

5 răspunsuri:
| Nimeni666666 a răspuns:

Nu cred ca e neaparat sa o sperii. Ati putea vorbiti calm. Sunt sigura ca va intelege ca nu o ajuta cu nimic sa spuna lucruri urate despre tine. Poate va si impacati. Vorbiti cu calm?

| Ivanescucristina a răspuns:

De te o bagi in seama? İgnoră ceea ce spune
Încearcă să fii nepăsătoare cu cat o vei ignoră și va vedea că nu îți pasă ceea ce spune cu atât o să tacă.
Sunt și eu într-o situație de genul asta, fosta mea prietena spune tot felul de lucruri aberante despre mine, eu o ignor, dar mi-au făcut anumite persoane favoruri (a rămas în chiloți în parc... Ups :-D vina mea. )

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Nu-i vorba de frica ci, cum te percepe lumea. Incearca s-o mai raresti cu ea si lega-te de oamenii cu care iti face placere sa stai. Sau poti sa vorbesti si sa aveti un dialog incecand sa-i explici ca nu procedeaza corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să bagi frica în ea.,, Prietenie cu deasila nu se face,,.Fă-ţi o altă prietenă mai de încredere şi mai educată.

| Andreeush a răspuns:

Dacă îți vorbește urât e clar că nu îți mai este prietenă.
Ar trebui să nu o mai bagi în seamă și va realiza cât de proastă e având această atitudine.