| angelina_8707 a întrebat:

Am o prietena care mi-a spus de mai multe ori ca ea ar alege banii in loc de dragostea adevarata pentru ca te poti casatori cu o persoana cu bani dar in varsta, aceasta sa moara si dapa ce tu ramai cu banii mosteniti te duci si iti cauti iubirea adevarata.
Eu as alege dragostea adevarata in loc de bani.
Voi?

9 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Sau ai putea sa te casatoresti cu cineva pe care-l iubesti si te iubeste si impreuna sa intemeiati o familie si sa claditi o relatie armonioasa, castigurile sa vina din partea amandurora si sa le impartiti asa cum stiti voi ca este cel mai bine pentru diferite situatii.

| gynutza_5762 a răspuns:

Dragostea adevarata ...nu as putea sa am atata rabdare sa astept sa moara omul de langa minelaughing)))))). daca nu mai moare? eu ce ma fac? daca mor eu inaintea lui?

eu caut un baiat rar:
-destept
-frumos
-bogat
-tanar

funditzsahee hee?

| Denisa a răspuns:

Eu gandesc ca si prietena ta. As alege tot banii si asta nu pentru ca sunt materialista ci pentru ca vreau un barbat destept langa mine. Un barbat destept e acel care are bani, nu foarte multi neaparat dar atat de multi incat sa se intretina si sa isi permita cateva excese. Nu vreau un barbat prost cu care sa trebuiasca sa muncesc cot la cot pe camp. Dragoste e la inceput, pe urma se transforma in alte sentimente de respect, incredere, atractie, etc. dar nu mai e dragostea aceea intensa de la inceput. Dupa ce dragostea dispare cu ce ramai? Cu nimic? Sa stii ca ai o iubita inteligenta si care gandeste si nu e atat de influentabila, o tipa care gandeste. Nu zic asta pentru ca avem aceleasi pareri ci pentru ca, dupa parerea mea, gandeste corect.

| crrinnaaa a răspuns:

Sincer eu cunosc o persoana care tot asa s-a casatorit la 22 de ani cu un mos de 65straight face
iar acum mosul are 85 de ani si femeia 42 au impreuna 2 copii o fata si un baiat si ditamai vila. dar tu crezi ca ea e fericita?:Snu prea cred.:d doar copii ii mai aduc linisteahappy

si acum sa iti raspund la intrebare
eu as alege dragostea si intelegea.
ca stii este o vorba vechee..."dragostea e oarba, dar nu si surda"

| Sile_6892 a răspuns:

Ai alege "dragostea" deoarece si Sf. Apostol Pavel a spus : "Daca dragoste nu e, nimic nu este".

| Anonim_4797 a răspuns:

Clar... dragostea adevarata.este adevarat ca banii sunt indispensabili in ziua de azi si ca totul se cumpara cu bani; dar, din pacate pentru unii, nu si iubirea!

| butterfly:X a răspuns:

Dragostea adevarata:X

| radovanovic a răspuns:

Si eu as alege dragostea adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si dupa* ce tu ramai cu banii mosteniti te duci si iti cauti iubirea adevarata." Si daca e prea tarziu? As alege dragostea adevaratahappy