| k3nnz0r123 a întrebat:

Am o prietena care s-a imprietenit cu doi baieti(care sunt buni prieteni) acum cateva luni si le place de ea,acum,unul din baieti l-a pus pe celalalt sa ii dea block pe Instagram si pe Facebook pentru ca crede ca isi face vise,dar nu e asa,si prietena mea nu stie ce sa faca in situatia asta, ar vrea sa vorbeasca cu amandoi ca inainte, nu doar cu unul, si nu stie cum sa faca asta. Vreo solutie pentru aceasta problema? Fara glume, misto-uri etc.Dau funda

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate acelui băiat care i-a spus celuilalt să o blocheze pe rețelele de socializare îi place de ea.
Ar trebui să vorbească cu ei.

| Depoka a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa vorbească cu cei doi despre aceasta problemă. Ce își dorește ea concret aia să si-o exprime. Fiecare sa isi spuna părerea/oful si sa se ajunga la un lucru stabil.