| neînțelesro a întrebat:

Buna, voi începe prin a va spune ca imi place mult, extrem de mult de un băiat, fiindumi coleg și cel mai bun prieten dah, ati auzit bine cel mai bun prieten, mi e si greu să scriu, fiindca sunt atatea lucruri de spus, ei bine il plac de 4 ani, iar prieteni suntem de cand eram foarte mici. Nici nu stiu cum sa continui. Deci, cum va spuneam suntem cmbp, a spus-o inclusiv el pe apel. ideea este ca face glume ca si cum ar vrea să fim împreună. Faza este ca el a avut 2 relații(la distanta amândouă) una de 2 luni jumătate si cealalata mai putin de 3 saptamani, vreo 2 sau una jumătate. Ei bine nu e genul bad boy, sau bombardier, însă stiu sigur ca nu pare a fi genul de îmbrățișari. Mentionez ca in niciuna dintre ele nu s-a sarutat cu fata respectiva. Doar in prima relatie a luat pe acea fata în brațe crying Cum v-am spus il cunosc atat de bine încât stiu ca nu ii genul de luat in brate. Ei bine, după parerea mea acele relații fără sărut nu se pot numi relații însă, pe mine ma deranjează faptul ca lui i-a placut prima dată de ea, stiu asta fiindca suntem atat de buni prieteni încât mi-a arătat conversațiile cu oricine am vrut eu crying Continuând, i-a placut de ea si după cum v am spus au fost împreună (eu nestiind asta, numai acum o luna am aflat, si nici nu mi-a spus el adica noi vb zilnic pe apel, si face glume pe subiectul împreună si el era intr o relatie cu cineva, adica what?) M-a deranjat extrem de mult acest lucru, si si mai mult faptul ca s au îmbrățișat fiindca el mi-a spus cu vocea lui ca nu ii plac îmbrățișarile (nu stiu cum as fi fost reacționat daca se pupau) continuând, ve-ți spune ca acest lucru a rămas în trecut, da sunt de acord cu voi însă nu inteleg de ce nu mi-ar fi spus si cum de a luat o in brate, daca nici pe Maica sa nu o ia. revenind la subiectul care ma intereseaza, pe apel face glume despre cum ar fi daca am fi împreună si mai multe. însă pe apel nu sunt numai eu cu el cel putin cum obișnuiam acum cateva luni. m-am împrietenit foarte mult cu o fata cu care vb si sunt cumva bff dar mai avem până acolo. ideea e ca îl place, foarte mult crying si asta inseamna ca il placem amândouă :/ la inceput cand ne-am cunoscut plăcea pe altceva, si dupa aceea persoana aceia i-a dat block asa ca am inceput sa vb toti 3 pe apel si, inca tin minte ca imi scrie si face ca place pe cineva, iar acea persoana este acel băiat. mi-a picat fata, după cateva săptămâni, imi scrie ca nu il mai place, însă nu era sigura dar numai puteam sa o mint si i-am scris ca de fapt il plăceam de mai mult timp. atunci fata a inceput sa zică gata e clar numai imi place de el numai ca sa nu ma supere pe mine sau chestii, dar nu o credeam deloc nici o secundă. M-am enervat intr o seara foarte tare pe acel băiat pe apel fiindca a spus: "voi va d-ati seama ca am avut o relatie de 2 luni jumătate" Si atunci i-am scris la acea fata ca nu il mai plac, replica cuvântul "no". După o zi imi scrie ca, place din nou o persoana, si din nou acelasi băiat la care scrie ca de cand ti a trecut tie adica de cand nu il mai placi parca il plac din ce in ce mai mult. Băiatul Stie Ca ea il place, pentru ca s-a cam dat de gol si gen i-am zis si eu si s-a prins pentru ca cei mai buni prieteni eșuează foarte mult la a minti happy iar acum eu sunt in posesia in care ar trebui sa o ajut sa fie împreună cu băiatul de care imi place. Acel băiat gen nu îi genul care a r fi împreună cu ea. chiar aseară vorbea cu mine sa ne mutam amândoi în Cluj ca sa putem sa iesim pentru ca acolo vrea sa faca liceul si atunci ca sa rămânem prieteni buni, aici s-a referit cred ca sa stam si împreună in apartament, nu numai sa ne mutăm în acelasi oras ca sa iesim. continuând fouă toate cele spuse, plus iesiri (mentionez ca a inceput sa imi ceara să facem poze de fiecare data cand iesim fiindca, el nu era genul înainte nu îi plăcea cand îi făceam poze, iar acum vrea sa facem poze amândoi) tot aseară, me radeam amândoi despre cum e cu engleza si am incercat sa purtam o conversatie, el neștiind engleza mai deloc si la un momendat face ca i like you si i-am spus ca acum practic ai zis ca ma placi, si a schimbat rapid subiectul, gen a spus ca a vrut sa zică ca ce imi place mie. Si plus face in continuare glume pe acest subiect. nu stiu daca e friendzone sau vrea sa fim mai mult decat prieteni numai ca crede că nu mă intereseaza genul său de băiat si ca l as refuza, deși nu e timid mai deloc adica nu sta sa asculte de ce zice lumea si parerile lor, dar w avut doar relații la distanta niciodată din acel oras, noi fiindca din acelasi oras, si la inceput intr o zi ca i s-ar părea ciudat sa fie impr cu cineva din clasa, colega :/

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i direct in fata fara ocolisuri si alte briz-brizuri ca-l iubesti si ai vrea sa deveniti un cuplu de iubiti. Scurt clar si concis. Daca va fi de acord si va accepta vei fi fericita. In caz contrar vei sti in cel mai cert si sigur mod, ceea ce trebuie sa faci in viitor. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| scumbagnascar a răspuns:

Doar eu cred ca esti foarte enervanta?

| neînțelesro explică (pentru scumbagnascar):

? te a întrebat cineva ceva de cum sunt eu, plus as vrea si niste argumente solide