| Betty18 a întrebat:

Am o prietena careia ii place un tip cu un an si jumatate mai mic ca ea. ea are 18 impliniti acum cateva zile si el 16 si jumatate.straight facece parere aveti despre acest lucru, despre o astfel de relatie? as dori sa fiti cat mai sinceribig grin

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intr-adevar baietii sunt mai maturi decat fetele in anumite privinte si varsta nu ar trebui sa reprezinte un obstacol in calea iubiriihee hee

| Elena1234456 a răspuns:

Nu este o diferenta atat de mare (ca varsta), dar nu prea ii vad un viitor. Prietena ta ar vrea ceva stabil, tipul poate sa nu o ia in serios si sa vada totul ca pe o joaca.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru început cred că prietena eşti de fapt tu şi "ţi-e ruşine" (zău că pricep de ce) să recunoşti.
În altă ordine de idei, eu am avut prima relaţie la 14 ani şi o ţâră şi ea abia împlinise 18 şi relaţia a ţinut un an şi jumătate până când s-a mutat definitiv foarte departe de România şi am pierdut legătura.
Ce părere am? Dacă se înţeleg oamenii, mult spor!
Răspunsul lui SoL mi se pare stupid pentru că generalizează fără să cunoască nimic despre partener cu excepţia vârstei iar despre ea aşijderea... doar faptul că are 18 ani.
Eu aveam 15 ani şi munceam iar prietena 19 şi nu muncea aşa că nu mai categorisiţi neapărat după asta că dacă are X ani nu e serios.
Există oameni de 32 de ani mai copilăroşi şi mai naivi decât oameni la 15-16 ani care sunt mult mai maturi decât vă visaţi unii dintre voi.
Salutare şi spor!

| emma_6707 a răspuns:

Bai e ciudat, dar sa fim seriosi daca tipul era mai mare nu mai era nimic iesit din comun. daca cei doi se plac si se intelegthinking de ce nu ar incerca?

| HeeYeon a răspuns:

Draga mea. Eu am 18 ani si prietenul meu face 17 marti.Intre noi diferenta este exact de 1 an si jumatate. Vreau sa iti spun ca ne intelegem foarte bine si avem deja 1 an de cand suntem impreuna.Nu conteaza varsta. Conteaza si temperamentul fiecaruia si cat lasa fiecare de la el. Plus ce isi doreste fiecare de la relatia asta. Ureaza-i mult noroc in relatie >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu are varsta! Si mie mi-a placut de un baiat de clasa a 9-a si eu sunt pe a 11-a (acum trec in a 12-a). Nu m-a interesat deloc diferenta de varste dintre noi! Si nici nu o sa tin cont vreodatawinking.