| allstar06 a întrebat:

Am o problema cu o prietena. Ne placem reciproc (nu mi-a spus ea, dar e cea mai buna prietena a surorii mele si isi spun totul. Oricum stiam, pentru ca se si vede) si as vrea sa fim impreuna, doar ca este un lucru care ma opreste. Am aflat despre ea (de la sora mea) ca nu prea este fidela, ca sa zic asa. Adica a avut o relatie de durata cu un tip pe care il iubea mai mult ca orice si totusi l-a inselat de multe ori (mentionez ca el s-a despartit de ea pentru ca nu mai simtea nimic. Din cate am inteles, nu stia de faptul ca a fost inselat). Ea a fost distrusa pur si simplu. Nici dupa cateva luni, cand am cunoscut-o eu, nu a trecut peste. Nu a intretinut relatii sexuale cu altii, dar e suficient ca iesea cu ei, se sarutau etc. Daca a fost cu el mai mult de 1 an (se vedeau aproape zilnic), l-a iubit atat de mult si totusi l-a inselat nu doar cu unul, ci cu mai multi, nu cred ca are rost sa fim impreuna, pentru ca probabil voi pati si eu la fel. In primul rand ca va dura mult sa ma iubeasca macar jumatate din cat l-a iubit pe el. Nu as vrea sa fiu impreuna cu una ca ea, care ar fi in stare sa faca asa ceva, dar o parte din mine o place foarte mult si ar vrea (creierul imi spune : NU, inima imi spune : da) Mentionez ca eu pun foarte mult suflet intr-o relatie. Sunt genul care, daca as gasi persoana in care stiu ca pot avea incredere, care m-ar iubi la fel de mult ca si mine, m-as stradui sa o fac cat mai fericita posibil, mereu. Pacat ca e foarte greu sa gasesti asa o persoana tongue Deci daca as afla ca am fost inselat de persoana iubita, as fi distrus (putin spus) si nu mi-as dori asta (nu sunt genul care ar spune: mare lucru, gasesc alta) Ce parere aveti? Eu chiar nu stiu ce sa fac. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| loverboy111 a răspuns:

Ma orice barbat cand e parasit sau inselat zice :lasa ca gasesc alta. Si de fapt suferim mult. Dar nu vrem sa aratam ca sa ne creada fetele pampalai. Sincer niciodata sa nu zici ca te simti foarte rau pentru ca ai pierdut o fata decat daca e alta in preajma ce o placi si sti ca ii plac baietii sufletisti.si despre intrebare:urmeaza-ti inima. O persoana se poate schimba.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca o relatie are si un sfarsit. Asadar, daca tu esti baiat, viitor barbatel, si-ti place de fata, invit-o la un suc si spune-i ca-ti este draga. Daca fata te place, atunci va accepta, si te va insela atunci cand nu-i va mai place de tine. Bafta, si bucura-te de fetele frumoase pe care ti le ofera tineretea!

| allstar06 explică (pentru neutrino):

Multumesc de raspuns, dar am 19 ani. Faptul ca ea nu este fidela intr-o relatie, nu e din cauza ca nu ii mai place de persoana respectiva. Asa e ea. Si de asta nu prea as vrea sa fim impreuna, pentru ca poate va face la fel si cu mine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa te gandesti la alte fete. Este destul de evident ca relatia nu va merge asa cum speri tu si tind sa cred ca este vorba doar de o atractie fizica intre voi doi. Cred ca daca vei intalni alte fete vei reusi sa treci peste.

| Danysan a răspuns:

E prea copilaroasa pentru o Relatie serioasa asa ca nu poti sa ai Incredere in ea! Daca l-a inselat pe ala asa o sa faca si cu tine. Numai dupa 20 de ani te gandesti la ceva serios. Pana atunci fetele experimenteaza.Asa ca nu te mai strduii ca e degaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce judeci inainte? Daca iti aporba prietenia o sa-ti dai seama pe parcurs, nu te gandesti ca este prietena surorii tale si o sa afli imediat ce si cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzitbde expresia: Lupul isi schimba parul dar naravul, ba? In cazul ei e mai grav, iubesti dar: toti cu nadragi si toti iti sunt dragi. Opinia mea, e de usi multe.scuze daca am fost prea direct, dar astfel de mentalitati nu prea se dau pe brazda. Succes.

| MisFit20 a răspuns:

Nu ai de ce sa judeci o persoana dupa cate relatii a avut, de unde nu stii daca de data asta, cu tine nu va fi diferit. Daca apleci urechea la ce se spune despre fetele / baietii/ babele cu care vrei sa fi nu vei mai avea o relatie niciodata.

| allstar06 explică (pentru MisFit20):

Nu e ce se spune despre ea. E adevarul, fiindca sora mea impartaseste totul cu ea. De asta a vrut sa ma ajute, spunandu-mi asta despre ea.

| irrumator30 a răspuns:

Ciao! Zici ca iti place de ea, dar ea e o fire aventuroasa. Fiecare din noi asa suntem. Desi avem relatii, suntem curiosi cand vedem o fata frumoasa, ni se aprind calcaiiele dupa ea.

Acum, daca stii ca si ei ii place de tine, poti fi cel care o face sa devina fidela, daca zici da, in incercarea de a fi cu ea. Ofera-i mai mult decat i-au oferit ceilalti baieti, sau ii pot oferi altii pe viitor.

Faptul ca o fata, cati ani are?, 20? se saruta cu mai multi tipi, fiind int-o relatie nu e un capat de lume, atata timp cat nu se culca cu ei. E si ea curioasa, e atrasa de baieti, vrea sa expermenteze, nu e nimic gresit in asta. Si chiar daca s-ar culca cu un tp, extra-relatie o data, poate fi inteleasa si iertata.

Acum tu decizi daca vrei sau nu sa te bagi intr-o relatie cu ea. Mult succes!

| miru20cmrecords a răspuns:

Eu zic sa nu te combini cu ea. cu timpul ai putea deveni obsedat de ea iar ea o sa te inseala si tu o sa suferi foarte mult.

| allstar06 explică:

Ea are 17. Nu ne cunoastem atat de bine, incat sa fie mai mult decat o atractie fizica, este adevarat. Dar daca a fost cu altul destul de mult timp, il iubea foarte mult si totusi il insela, cred ca nu prea are rost sa fim impreuna, sa ajung poate sa tin foarte mult la ea, apoi sa am doar de suferit. As putea sa risc si sa sper ca nu va face la fel, dar mai bine nu. Voi uita de ea cand voi intalni alta (doar nu e singura fata din lumea asta). Multumesc mult tuturor pentru raspunsuri happy