| CarLa_7372 a întrebat:

Am o prietena foarte buna care e deja majora, ne intelegem foarte bine, ne distram... dar acum este cu un baiat mai mare si se pare ca au o relatie serioasa si nu as vrea sa ma bag intre ei.Cand plec undeva si nu o chem se supara, dar mi-e frica sa o chem ca sa nu comenteze prietenul ei (care se supara din orice). Ce as putea face ca sa nu pierdem aceasta prietenie? mersikiss

Răspuns Câştigător
| MidnightLady a răspuns:

Tu comporta-te cu ea ca si pana acum. Depinde acum de ea. Daca renunta la o prietenie (f buna, cum zici tu) in favoarea unui baiat, atunci considera-te norocoasa ca i-ai pierdut prieteniawinking Daca iti este o prietena adevarata, va stii ce sa faca in asa fel incat sa va pastreze pe amandoi.

3 răspunsuri:
| Dizzy a răspuns:

Sa o chemi, si daca se va supara prietenul ei, poate isi va da seama si nu-l va lua si pe el cand iesiti undeva.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Sa o chemi.Eu zic ca sunt destul de maturi sa iti spuna daca vor sa mearga singuri si nu cred ca au nimic impotriva sa vi si tu, asta daca nu ii sufoci.

| sy46 a răspuns:

Sa vorbiti mai deschis in primul rand; explica-i de ce nu ai chemat-o, si intreab-o chiar pe ea cum considera ca e mai bine.