| Deni4you a întrebat:

Am o prietena, m-a rugat sa nu spun cum o cheama, cica de rusine. Ea nu are cont pe TPU si m-a rugat pe mine sa fac asta. Bun, deci eu si cu ea am participat la un concurs de dans unde erau baieti si fete. A venit si momentul cand a fost un dans super, unde vedetele (chiar daca au fost si fete care dansau in spate)erau doi baieti care facea tot felul de scheme, stateau in maini, in cap, etc.Cred ca asta a facut-o sa-l placa pe unul dintre ei.Pana acum ma tot batea la cap cu cat de dragut este, bla, bla, bla.Pana l-am cunoscut, am tot aflat informatii despre el care o faceau pe prietena mea sa se indragosteasca si mai mult de el.Asta pana ieri, cand si-a facut curaj sa vorbeasca cu el.Atunci am aflat ca ei bine, ea este ortodox si el... pocait. A fost socata sa afle asta pentru ca el nu se comporta de genul asta, nu e salbatic si nepoliticos cum stiu eu pe toti pocaiti pe care i-am cunoscut,(ok, nu chiar toti sunt asa dar in general)si credeti-ma la mine in oras jumate-s pocaiti. E foarte frustrata si nu stie ce sa faca, si-a intrebat pana si parinti, tatal ei spune ca ortodoxsi si pocaiti nu se inteleg bine si s-o lase balta(raspuns de tata normal)mama ei ii spune ca daca chiar tine la el sa continuie sa vada daca e pe placul ei, iar eu...tac.Habar n-am ce sa spun, sunt la fel de confuza ca ea.Credeti ca eu un lucru rau ca un ortodox sa se indragosteasca/sa fie iubitul unui pocait? Sau daca chiar il place nu e un lucru rau sa fie impreuna?

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Cand iubesti nu conteaza ca persoana cealalta cati ani are sau ce religie are! Important este ca se iubesc si nu le poate opri nimic si nimeni asa ca eu zic sa se combine cu el! Baftawinking

6 răspunsuri:
| NIGhTmArE187 a răspuns:

Ar trebui sa faca ce ii spune inima si intuitia, nu conteaza religia, daca ei se plac asta e tot ce conteaza.

| Deni4you explică:

Sunt sanse ca si el so placa pe ea...

| Ziiziii a răspuns:

Nu conteaza religia, si eu sunt pocaita si...care e problema? daca vrei ceva sfaturi, uite id-ul meu.gabi_gabitza55@yahoo.com

| MariaaDrb a răspuns:

Nu cred ca e un lucru rau ca un ortodox sa fie indragostit de un pocait ...si daca chiar se plac ( in fine daca ea il place) pot sa fie impreuna. fiica nasei mele s-a casatorit cu un pocait si ea e ortodoxa deci...

| Xgirl a răspuns:

Ce jesus...conteaza? doamneh, eu sunnt ortodoxa si pr.meu e pokait si ce...asta nu konteazahrolling eyeszii sa nuh renuntze pentru asta. funda?

| Bubuliina_3003 a răspuns:

Nu ar avea de ce sa fie un lucru rau.Doar ca ea sa aiba grija...pentru ca nu e cea ce pare a fi. Dumnezeu ii accepta asa cum sunt nu conteaza religia. Conteaza dragostea pe care si-o impart. fundita smug?