| Xenoverse a întrebat:

eu sunt un baiat cu dizabilitati si lucrez la un centru de pocaiti, problema este ca ei ma cheama la lucru si de sarbatori si asta nu mi se pare corect, eu sunt crestin ortodox nu un pocait.

Si in plus nu sunt angajat la ei, nu am niciun contract de munca cu ei, voua vi se pare corect treaba asta?

Răspuns Câştigător
| Matteo1234 a răspuns:

Poti sa nu mergi daca vrei, cat timp nu esti angajat la ei, poti lipsi, ce dracu frt, sa lucrezi si de sarbatori...

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da...nu faci parte din acesi structura. Priveste partea buna. Banii.

| NLS a răspuns:

Esti platit decent, astfel incat sa merite?
Pesemne ca te vad neajutorat, respins de majoritatea angajatorilor, astfel ca isi permit sa te tina de prost.
Ia atitudine, mergi la AJOFM si cere ajutor pentru gasirea unui loc de munca serios, legal, si putin mai bine platit.

Poti face si cursuri de calificare daca e. observ ca scrii destul de corect. Mai corect decat alti useri de pe aici - (fara vreo dizabilitate).
Totul e sa nu te lasi calcat in picioare, sa iti cunosti drepturile, sa ceri ajutor cand vezi ca se profita de pe urma bunatatii tale.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te obliga sa mergi sau cum?

| Xenoverse explică (pentru supadeceapa):

Nu ma obliga, dar ei se supara pe mine daca nu vreau sa vin in zile de sarbatoare.

| supadeceapa a răspuns (pentru Xenoverse):

De aia nu mai poti tu, ca se supara? Las ca sunt mari si le trece.

| mentholinks a răspuns:

Nu e corect dar daca nu-ti convine poti sa nu te mai duci doar nu te tin cu forta acolo. Ce dizabilitati ai?

| xerxes1 a răspuns:

Pe pocaiti ii doare undeva de sarbatorile ortodocsilor la fel cum pe tine te doare undeva de sarbatorile lor.
Acum cine iti da bani sa mananci, ortodocsii sau pocaitii?
Asa ca nu mai comenta si du-te la munca cand te cheama.

| Xenoverse explică (pentru xerxes1):

Eu pana nu am un contract de munca cu ei nu am ce lucra de sarbatori, asa ca pot ma duce cand vreau eu la lucru cat timp nu sunt angajat.

| xerxes1 a răspuns (pentru Xenoverse):

O sa-si gaseasca un pocait de-al lor si tu o sa ramai pe tusa.

| Xenoverse explică (pentru xerxes1):

Pana isi gasesc ei un pocait, eu mai lucrez la ei pana imi gasesc un loc unde sa fiu platit mai bine. Sau imi gaseste ei daca vor.

| NLS a răspuns (pentru Xenoverse):

Nu-ti mai irosi tineretea muncind pe 2 lei pentru niste profitori (nu amestecam religia aici, profitori exista peste tot).
Mergi si cauta-ti de munca ceva mai bine platit.