| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am 14 ani si pana acum nu am avut decat vreo doua relatii foarte scurte cu baieti pe care nu i-am vrut. E adevarat ca am refuzat ceva baieti insa eu nu ii placeam fiindca erau si nepoliticosi si urati etc.Si da sunt cam timida si mi-e rusine sa fiu eu in public, si mi-e frica sa accept astfel de propuneri deoarece inca nu am avut un first kiss real. Deci ce as putea sa fac, sa scap de aceasta teama si de ce nu ma plac baieti pe care ii admir?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca esti prea pretentiosa pentru posibilitatile baietilor de varsta ta.

| Doub a răspuns:

straight facestraight facestraight facestraight facestraight facestraight face. Ai 14 ani.thinking

| IonutCG90 a răspuns:

Bună, dacă băieții pe care îi admiri au vârste de peste 18 ani, atunci trebuie să înțelegi că ei evită probleme de tip legislativ sau chiar imoral. Nu vor riscuri inutile. Daca esti o fata frumosa fizic(probabil esti) atunci trebuie sa intelegi ca baietii de varsta ta ori majoritatea sunt exact cum i-ai descris tu, ori doresc doar sa invete sau sa se joace sa faca lucruri care nu tin de relații cu o fată. Dar varianta 3, și cea care probabil te intereseaza cel mai mult, ar fi să iți și exprimi admirația față de un băiat nu doar s-o simți. Să îi spui absolut tot ce dorești. Sinceritatea este cea mai constructiva. Minciuna distruge iar ezitarea atenuează. Nu cred c-ai vrea nici una din cele 2 happy

| IonutCG90 a răspuns:

P.S. Mulți înăinte.

| BeckhamRZM a răspuns:

Să lași totul să vină de la sine și când e să se întâmple, se întâmplă și basta! Nu te plac băieții pe care îi admiri pentru că așa se întâmplă mereu. De ce iubești să nu ai parte, simplu! Este o vorbă, ține-o minte.

| Loryanna a răspuns:

Daca iti place un baiat ai putea incerca sa te imprietenesti cu el si sa incerci sa ii spui " frumosule„ sau ceva de genu mai ironic si vezi cum reactioneaza, daca pare sa te placa catusi de putin spune-i cal placi ( daca nu te place nai ce pierde ) baftawinking