| Victoria18 a întrebat:

Hei... Eu am aproape 18 ani si nu stiu ce e ala primul sarut. Mai e careva care nu s-a sarutat niciodata? Nu stiu ce e ala iubit. Nu am primit niciodata iubire. Nici din partea unui baiat, nici a altor persoane(familie, prieteni). As vrea si eu un iubit, doar ca sunt timida dar nu am nici un anturaj atat de mare. Au vrut baieti sa fie cu mine. Doar ca i-am refuzat. Ori de frica de a nu ma ranii, ori de rusine, ori ca nu i-am placut si nu am vrut sa ma daruiesc asa oricui doar de dragul de a stii ce e aia relatie. Ce sfat imi dati?sad Si... Ce parere aveti? Plus ca. Credeti ca mai e un baiat mandru sa fie primul din viata unei fete? Adica ca sarut.

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

)))))))))))) doar sarut vrei? daca vrei mai multe imi poti scrie si poate isi alin eu durerea

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Esti dus

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Sunt plecat in cautarea ta, hai nu pleca sa isi fac o vizita

| Victoria18 explică (pentru RAY):

Prin numărul de comentarii imi faci intrebarea populara. Multumeschappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Victoria18):

Acum te iubeste tot TPU-ul, nu mai ai nevoie de un iubit.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu ai iesit din adolescenta si deja faci o problema din lipsa sarutului?
Ai toata viata la dispozitie sa gasesti pe cineva, sau chiar mai multi sa te sarute, dar toate la timpul lor, ca acum este timpul BAC-ului si nu-i cazul sa renunti la un examen atat de important si sa te precocupe un sarut.

| Emma30555 a răspuns:

Sărutul nu e cine știe ce filozofie. Mai mult contează starea pe care o ai când se întâmplă. Sunt doar doua buze lipite și te mai joci un pic cu limba. Asta ca să ți zic cum e din punct de vedere tehnic chiar dacă nu suna prea bine. Ca sa cunoști pe cineva trebuie sa faci parte dintr-un grup de oameni, sa fii la facultate sau la un curs ceva, poate fii și un curs de dans dacă te pasionează, ideea e ca trebuie sa cunoști mai multe persoane ca să întâlnești un băiat care sa îți placa.

| siriusblack98 a răspuns:

Oare ce tip de baiat asteptati voi fetele din generatia 16-20 de ani? Cand va aude omu' ''nu ma iubeste nici un baiat pentru ca i-am respins pe toti care au incercat sa fie cu mine'' pai si a cui este vina atunci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anastasia?laughing
Sau faptul ca nu aveti primul sarut va declanseaza un fetis legat de "a"-ul prelung de la sfarsit?
Sa zicem ca e a 2-a varianta.
Da, mai sunt persoane ca tine.Nu vad de ce ar fi asta o consolare.E ca si cum omor 5 oameni la nimereala si dupa imi spun:Lasa ca altii omoara cate 6.Nu e asa grav.Mi-a ramas unul si pe maine.
"Sa ma daruiesc asa oricui"
"A darui" se refera la un cadou, o floare, o imbratisare, chestii de genul.Folosit in contextul in care il folosesti tu e extrem de penibil.Nu daruiesti nimic.Mai degraba beneficiati amandoi de pe urma acuiasi lucru))
Si legat de ultima intrebare, nu ar avea de ce sa fie mandru de asta.Mai ales de sarut(poate ca la sex se mai gaseau cativa care sa aprecieze).

| Victoria18 explică (pentru anonim_4396):

Am o intrebare. Cine esti tu sa ma judeci pe mine ca nu am avut primul sarut? Eu ma mandresc cu cine sunt si ce fac. Daca tu te-ai lins cu toti asta ar fi de judecat! Nu draga mea, penibil e ca tu zici ca doar in acel context se foloseste daruirea. Crede-ma ca faptul ca nu te-ai lins cu toti si vrei doar sa te daruiesti unuia e ceva de mandrie. Eu nu caut nicio consolare cand am intrebat cine nu a mai avut.
"Nu ar avea de ce sa fie mandru de asta".Te corectez. Un baiat adevarat cu capul pe umeri ar avea de ce sa fie mandru indiferent daca e sarut sau dragoste(sex): Cum e mai frumos sa te imbraci de la mana a doua sau prima?! (Sper sa intelegi)

| Victoria18 explică (pentru anonim_4396):

Plus ca comentariile tale la intrebarea mea sunt irelevante, aiurite, nu ma ajuta cu nimic. Daca stii doar sa comentezi poti parasii TPU. Nu suntem aici sa judecam oamenii, ci sa ii ajutam! Tu ai dat un raspuns contradictoriu cu intrebarile mele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Victoria18):

Nope.Ti-am raspuns exact la intrebarile pe care le-ai pus.Si raspunsurile au fost in contradictoriu cu parerea ta, nu cu intrebarea in sine.Totusi,e amuzant cum te oftici ca nu iti dau dreptate))

| Victoria18 explică (pentru anonim_4396):

Gresesti. Raspunsurile tale chiar au fost contradictorii cu intrebarea in sine...Si un orb observa. Stii de ce ma oftic?! Cand vad oameni fara creier care comenteaza aiurea. Iar faptul ca tie ti se pare amuzant dovedeste nivelul scazut de inteligenta... Dar daca consideri ca raspunsurile au fost contradictorii doar cu parerea mea, de ce nu mi-ai ignorat intrebarile?! Vezi, nu ai creier fetito.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Victoria18):

Hehe, daca e cu capul pe umeri o sa fie mandru pentru sine, deci irelevant. Nu o sa inceapa sa se laude ca te-a sarutat, contrar unui tembel. Si ce sfat ceri? Din moment ce tu deja ai infiripata in minte conceptia ca vrei sa te daruiesti unui singur baiat (ceea ce mi se pare chiar ok) ce rost au sfaturile pe care le ceri? Vrei un sfat? Eu iti zic sa te lingi cu toti baietii pe care ii vezi pe strada. O sa urmezi sfatul meu? Bineinteles ca nu, ca deja ai in minte ceea ce vrei sa faci.
De asemenea, vrei iubit, dar vrei sa te daruiesti unuia singur. Cand vei cunoaste un baiat si veti deveni cei mai buni prieteni, sa astepti vreo 2 ani ca sa intri in relatie cu el, sa fii sigura ca nu te lasa. Desi nici asa nu poti fi 100% certa.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

E Anastasia, da.

| Victoria18 explică (pentru sofisis):

Ăă? Ce Anastasia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Trist))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat de numele care il foloseste acum laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,ce sa faci, nu multora li se potriveste))Poate e ales ironic thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce v-ati lins cu toți panaramelor și nu ați așteptat să vă dăruiți?

| Victoria18 explică (pentru anonim_4396):

Alt "destept"care nu stie sa dea raspunsuri inteligente si nu ii ramane altceva la indemana decat sa isi puna pe tava aici, creierul pe care nu il are.

| Elide a răspuns:

Dragă Suflet, vei gasi in viitor pe cineva exact asa pe placul tau, exact cum meriți si vine si ce e mai bun pentru cine are răbdare, de ce sa fi intr-o relație cu niste băieți care nu.si apreciaza deloc iubitele si le tin doar pe post de "obiecte se*****"o sa vina timpul cand il vei intalni pe El! Exact asa cum ti.ai fi dorit să fie..si vei sti in momentul acela ca El e pentru tine si ai impresia ca va cunoașteți de.o viața.Mai bine sa simti fiorii iubirii cu cineva potrivit decât cu o persoană incapabilă să te facă fericită și mai apoi vei regreta! Nu.ti face griji, ce e al tau e pus de.o parte! Sunt in app aceeasi situație ca și a ta...Si nu imi pierd speranța..Esti o fată cuminte exact ca si mine!

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Esti o fată cuminte exact ca si mine! )))))))))))))

| DonGiani a răspuns:

Ți-am dat mesaj in privat

| Elyiela a răspuns:

Dacă i-ai refuzat pe toți atunci să nu mai ai pretenția să ai iubit o bună perioadă.

| Lichan1 a răspuns:

Da eu dar cum de nu te-ai sărutat niciodata

| stef1290 a răspuns:

Da știu eu și eu sunt la fel credemă nici eu nu am avut primul sărut

| Victoria18 explică (pentru stef1290):

Bun venit in clubul meuhappy

| Gica_Stefan_Adrian_1987 a răspuns:

Salut all, am creat un grup pe whatsapp.

Se poate vorbi aproape despre orice in limita bunului simt.

Grup creat pentru caterinca si pierderea timpului.

Va asteptam!

https://chat.whatsapp.com/BJD5VveB8J4BRYEzsXKJd9

*Diverti Grup*

_REGULAMENTUL GRUPULUI_

1. Fără reclamă la alte grupuri de pe wapp - kick fară discuţii.`

`2.Nu ai voie sa jignesti un membru/admin - suspendare pe durata de o oră (depinde de gravitate)`

`3. Ceartă moderata - în limita bunului simț.`

`4.Nu aveti voie să schimbaţi numele sau fotografia grupupui fără aprobarea unui admin - kick fără discuții`

`5. Minim 16 ani.`

`6 Membrii care văd reclamă sunt rugaţi să dea tag adiminilor.`

`7. Dacă aveţi probleme pe grup contactați un admin.`

`8. Dacă părăsești grupul nu vei fi adaugat înapoi, dar poți folosi link-ul grupului.`

Grup activ incontinuu

*_Sper să intraţi și să ne distrăm împreună

| Fidan0 a răspuns:

Hei. Te inteleg. Dar nu e nici o problema. Sa stii ca la un momentdat ajungi in viata la concluzia ca e importanta inteligenta, cine esti, caracterul, sufletul, mentalitatea. E important sa fii om, sa te descurci. Sunt o multime de alte lucruri mai importante decat iubitii, sexul( stiu ca nu e cazul tau, dar e de prin aceeasi categorie), saruturile, ralatiile. Problema este ca noi vedem prea multi in jur care pun accent numai pe asta, dar crede-ma fac asta pentru ca nu au altceva cu care sa se dea mari, nici in cap, nici in sfulet adesea. Si asta e realitatea in care traim. Deci, sfatul meu e sa iti pese intotdeauna mai mult de tine, de fericirea si interesale tale si de cine esti. Mai mult decat de orice baiat.
Altceva. E grozav mai ales in ziua de azi ca iti pasa de tine si consideri asta o daruire. Fiindca intr-adevar asa e. Si sunt putine fete care mai constientizeaza asta. E grozav si ca nu ai avut pana acum pe nimeni, poate o sa ti se para ridicol ce spun, dar poate insemna ca ai avut alte preocupari, ca ai avut alta viata, poate chiar una intelectuala.
Referitor la problema, sunt mai multi care se confrunta cu asta, cel mai important e sa ai incredere in tine si sa te cunosti pe tine. Ti se pare intr-adevar foarte trist cand vezi ca nu apare nimeni, dar sa nu iesi cu nimeni de aiurea. Sfatul meu e asta, sa nu iesi cu baieti care nu iti plac, in continuare. Fiindca mereu vei avea frustrari si asa poti sa-i faci pe ei sa se ataseze de tine, apoi sa fii nevoita sa ii lasi fiindca atunci cand nu iti place de cineva, nu iti place adesea de tot. Orice ar face nu exista chimie. Asteapta pana o sa iti placa de cineva. Intr-o relatie e important ca cei doi sa se potriveasca cu sa stea unul cu altul fiindca vor o relatie, sau altele de gen.
Sa stii ca mai ai timp daca nu ai nici 18 ani. Si poti atrage baieti in viata ta. Depinde daca vrei ca asta sa te ia prin surprindere, ca un dar al vietii, sau incerci cautand sa iti gasesti pe cineva. Daca e primul caz poti astepta, inca nu e atat de tarziu cum ti se pare, iar daca e al doilea Cel mai bun sfat al meu este sa te inscrii in diferite activitati. Gandeste-te ce hobbi-uri ai si alege chiar si numai un,, loc nou,,. Adica, cencluri, cluburi de lectura, cluburi de activitati( acum nu stiu daca iti plac lucrurile astea, dar astea imi vin in minte momentan ca exemple), tabere, concerte si altele de gen.
Nu uita, nu e prea tarziu. De fapt, nu e deloc prea tarziu, daca aveai 20 mai ziceam poate, dar asa...Decat sa stai cu cineva 2, 3, 4, 5...10 ani intr-o relatie si ea sa se sfarseasca dezastruos, sau sa fii mereu cu cineva pe care nu il placi, ori cu cineva care te trateaza oribil e mai bine asa. Ai mai mult timp pentru tine.
Nu uita, nu iti pierde respectul de sine, si bucura-te de viata, maar vei fi mai puternica si matura in gandire cand vei cunoaste pe acel cineva.
Si, eu cel putin am cunoscut multi baieti care s-au bucurat foarte mult sa fie prima iubire a unei fete, si chiar au apreciat.
Sper ca te-am ajutat cumva. O seara buna!

| Victoria18 explică (pentru Fidan0):

Multumesc din suflet! Chiar ma simt mai bine dupa ce am citit asta! Esti o fata minunata! Cu o gandire deosebita! Mai rar asa ceva! Mai rar! Seara frumoasa!

| LuciGamer14 a răspuns:

E un lucru minunat primul sărut prima iubire n-ai cum sa le uiți toată viața tr asigur primul tau iubit cu care vei avea un sărut va fi norocos te asigur Cu a ta te pot ajuta

| Meryte a răspuns:

Nici eu nu am avut primul sarut sunt si genu romantic iar persoanele din jurul meu rad de comportamentul meu