| Allexxi a întrebat:

M-am mutat la o noua scoala acum vreo 3 luni si am niste colegi dobitoci si badarani si niste profesori foarte rai.Am incercat sa ii conving pe ai mei sa ma mute inapoi la vechea scoala da nu au fost de acord pentru ca x le-a zis ca scoala asta veche e proasta si ca aia de la oras e cea mai buna din judet si alte aiureli din astea.Credeti-ma nu pot rezista aici.
Sunt niste copii cu probleme mentale care se iau de toata lumea (inclusiv de mine).Si profesori de la vechea scoala predau mai bine si chiar intelegeam de la ei.
DAR cei de aici nu.
NE pun sa tocim toata ziua si nu ne preda bine.
Intreabarea este:CUM II CONVING PE AI MEI SA MA MUTE INAPOI LA VECHEA SCOALA?
Mai am si un frate mai mic in clasa 2 si nu stiu cum sa il fac sa fie de partea mea.

Funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici daca ai vrea, acum nu s-ar mai accepta transefrul ianpoi.
Apoi, faptul ca tu esti puturos si nu ai chef de invatat, nu este un motiv de transfer.
In sfarsit ai ajuns la o scoala unde se invata si unde profesorii chiar cer asta si ai dat de greu. Nu-i nimic, asta ar trebuiis a te scaoata din starea de lene in care te complaci sis a pui mana serios pe carte.
Din pacate, NU POTI sa te transferi inapoi la vechea scoala, pentru ca transferul nu mai este posibil!
Singura ta sansa, este sa pui mana serios pe carte si sa inveti!

| Andreeush a răspuns:

De ce nu incerci sa te integrezi?
Nu cred ca profesorii sunt chiar asa cum spui tu.
Probabil ei sunt mai stricti deoarece isi doresc ca elevii sa invete mai bine.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la consiliere, la psihologul scolii de unde esti acum!

| Fancyuiop a răspuns:

De unde ești?

| Larionana a răspuns:

Spune-i mamei ca vrei o viata sociala si altfel intrii in depresie... izzzzzzy?