| Esf22321 a întrebat:

Am o problema cu diriginta, ieri fiind foarte cald a inceput bataia cu apa in scoala si am udat o fata si diriga m-a vazut, m-a dus in cancelarie si au ras toti profesorii de mine, unii ba chiar mi-au luat apararea dar numa diriga zicea "Lasa ca iti scad nota la purtare. 4 O sa ai!"
Toata noaptea nu am putut dormi gandindu-ma ca daca voi avea nota la purtare scazuta iarasi (in clasa 6a am avut nota 7) nu voi mai putea intra la liceul care vreau.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Frumos din partea ta ar fi sa te duci la doamna diriginta si sa iti ceri scuze. Sa ii spui ca stii ca ai gresit si ca nu se va mai repeta. Daca faci asta mi-e greu sa cred ca iti va scadea nota.

| anss23 a răspuns:

Daca diriga voastra e proasta ce sa faci? rolling eyes. Asa e si la noi.straight faceStai linistit, nu cred ca vorbea serios cu scazutul notei la purtare.winking

| bianca a răspuns:

Pai daca ai mai avut probleme cu media la purtare fi si tu mai cuminte.
poate fetei aleia nu ii convenea ca e udata.
in ceea ce priveste media ta la purtare nu are cum sa iti scada la 4 doar din asta
dar pe viitor fi si tu mai grijuliehappy

| bluepuff a răspuns:

Si daca ti`o scade ce? laughing daca ar fi sa imi scada mie pentru toate absentele si restul prostiilor zilnice pai as ajunge sa am 1 la purtarelaughing)). Nu o lua in seama ca toate zic ca ea. o sa ai pe mata 4 nu stiu celaughing. In locu tau nici nu o lasam sa ma ducalaughing mai si comentam da asta etongue Si vai draga ce ai facutoh go on. Ai udat o fatalaughing) diriga ratata...pentru ce te-a dus la cancelarie. Stupidlaughing. Las-o dracu, vezi-ti de treaba ta tongue.

| VitaminaColorata a răspuns:

Daca n'ai ce face.;;]
CIne te'a pus sa o uzi pe fata?
Probl. ta!

| alesia29 a răspuns:

Si la noi, toti profesorii ameninta, aa, scad notele la purtare, pun 4, bla bla blachatterbox, si crede`ma ca ma niste fufe ca profesoarelaughing
las`o in pace oh go on, nu ti`o va scadea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... si? du-te si uh cu parintzii la sch sa ai spuna ca a fost un accident. bafta :d funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stii cum se face media? toti profesorii iti dau o nota, si se face medie. deci sa zicem ca ai : 14 de 10 si un 4. iti iese media 9, 6 big grin