| designerbugatti2012 a întrebat:

Sunt in clasa. 8 sem II si diriginta mi-a scazut nota la purtare la 9, ceea ce mi s-a intamplat prima data.Mai pot sa dau la Academia de politie dupa ce termin liceul fara sa-mi mai fie scazuta nota? Funda *

Răspuns Câştigător
| Elenaaa0008 a răspuns:

Cu siguranta da poti... uite un link ca sa te convingi http://www.politisti.ro/......admiterii/
Funda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru Academia de Politie conteaza media la purtare din clasele de liceu, aceasta nu trebuie sa fie mai mica de 8. Nu conteaza media din clasele de gimnaziu.

mira
| mira a răspuns:

Da.In mod sigur pe foia matricola din liceu nu va figura aceasta nota.

| neutrino a răspuns:

Dupa ce vei termina liceul si vei lua bacul, pe nimeni nu va mai interesa ce nota la purtare ai avut in clasa a VIII-a.

| ectroxy a răspuns:

Nu,nu poti, dar poti sa tii-o maresti:
Daca vrei sa ti-o maresti, se poate numai daca inveti bine ai cateva exemple aici:
1. Daca diriga e buna zii la parinti sa scrie o scrisoare in care o roaga sa-ti stearga punctulca vrei sa dai la ac. De police
2.Roagate de diriga sa-ti stearga punctul
3. Du-te la academia de politie si zii la director/a ca ai 9 la purtare si ca nu ai vrut sa se intample si de acum vei fi mai atent!
Sper ca ti-am fost de folos, succes mai departe :-) :-) :-)

| floresdemayo a răspuns (pentru ectroxy):

Încă un "i", dacă mai adăugai la "zii" sau la "ții-o", te puteai înscrie la următorul concurs "Românii au școală".
Asta, excluzând celelalte perle din textul tău. Succes, și ție. : ))