| Ingrid16V a întrebat:

Am o problemasadde fiecare data cand port cercei mi se umfla urechile, si abia reusesc sa-i mai scotsadSi chiar nu stiu de cestraight face
Ce pot sa fac?
Multumesc pentru raspunsurile voastre:*

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Se poate sa fie scapat cerceii pe jos si sa fi fost cu ceva bacterii. Poate de la o pereche de cercei scapati pe jos sa incfectat urechea(urechile) si de cate orei porti cercei rana se deschide si mia tare si nu se mia vindeca acea infectie! Cel mai bine e sa te duci la un docato pentru ca daca infectia se agraveaza se poate ajunge pana si la amputare (taierea, urechii in cazul tau), asta in cazuri extreme, dar poti sa iti faci boli la urche, la aspect mai ales, vb serios. Cel mai bine du-te la doctor, cat poate sa coste niste solutie speciala pentru asa ceva! Funda? Plzzz

| Cherry56 a răspuns:

Poarta cercei din aur sau argint desi aurul este mai preferabil daca esti mai sensibila big grin. iar daca urechile sunt infectate asteapta cateva zile pana trece si date cu spirt apoi poti purta din nou fara nici o problemawinking

| AliiB a răspuns:

S-ar putea sa ai piela mai sensibila si sa nu poate suporta anumite "lucruri"...esti sensibila numai la badog, agint sau si la aur?
daca numai la badog si argint, iti recomand sa porti numai cercei de aur, daca nu doresti sa nu mai porti nici macar din aia.
vorbesc ft serios!

| PurePoison a răspuns:

Poate urechile tale sunt "alergice" la metalul din care sunt facuti cerceii.Se intampla de multe ori, ar fi bine sa consulti un medic si poate te va ajuta, sau poti sa-ti iei niste cercei medicinali pana ti se rezolva problema cu umflatul.

| Rosemarie a răspuns:

Nu ai specificatce fel de cercei porti, daca sunt simple"tinichele" e din cauza ca urechea ta nu suporta tipul acesta de matterial, sunt multe persoane. I`ati niste cercei micuti, fini din aur/argint si vezi daca problemele continua

| Maarriaaa a răspuns:

Nu mai purta cercei din "tinichele" pentru ca asa se intampla. Si mie mi se intampla la fel. Esti mai sensibila. Incearca sa porti din aur, argint. Sau chiar deloc

P.S. Dar te sfatuiesc sa portihappy