| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema straight face
Deci, am vorbit cu un baiat pe facebook, si probabil ca i-a placut de mine, pentru ca a pus acolo ca s-a casatorit cu mine.Pana atunci nu ne vazuseram niciodata in realitate.Ieri insa ne-am intalnit, si eram si cu prietena mea cea mai buna.Cand am ajuns acasa, m-a intrebat pe mess daca ei ii place de el, chestii din astea. Apoi m-a intrebat daca ea vrea sa stea cu el. Tipu chiar este dragut.Si ea a acceptat, iar eu ma prefac ca nu sunt suparata si chiar ii sprijin cu relatia.Acum pe facebook suntem doar frati...asta nu conteaza, e o prostie laughing Bine acum suntem doar foarte buni prieteni, dar...
Problema e ca eu in adancul sufletului il plac din ce in ce mai mult pe zi ce trece, si parca am fluturasi in stomac cand il vad. Dar sufar foarte mult cand il vad ca se saruta cu prietena mea cea mai buna. Ea e o persoana foarte buna, si daca ar sti ca si mie imi place de el, s-ar desparti, insa totusi, nu vreau sa fiu asa rea.Deci,ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

@Bibbi_7643, pe bune raised eyebrows?
"...si atunci taci din gura. o sa va uitati unu la altu.si apoi va sarutati.eu zic ca asa e cel mai bine..."?
Tu te crezi intr-o scena dintr-un film in care fata si baiatul isi exprima sentimentele si apoi, cuprinsi de emotie, se saruta?
Cred ca ai vazut cam prea multe filme.

| zăGhost a răspuns:

Nu merită. E un nesimţit dacă s-a combinat cu prietena ta cea mai bună.
Ar trebui să-ţi găseşti altul. Sau dacă chiar îţi place ăsta, poţi ruga un amic să fiţi căsătoriţi pe facebook, să vezi cum reacţionează respectivul...

| soraGrime a răspuns:

Multumesc tuturor.straight face

| Bibbi1507 a răspuns:

Pai. eu zic sa iti dai o intalnire cu baiatul. fara prietena ta! si sa ii spui. : ai observat ca atunci aveam la fb ca eram casatorita cu tine? asta insemna ca te.am placut la randul meu.da tu nu ti.ai dat seama. si atunci taci din gura. o sa va uitati unu la altu.si apoi va sarutati.eu zic ca asa e cel mai bine...si prietena ta chiar daca va afla o sa inteleaga situatia

| LoreRaya a răspuns:

Buna.Eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt.Din momente ce el a ales-o pe ea, chiar daca tu le-ai marturisi sentimentele tale si ea ar renunta la el si chiar daca el ar incepe o relatie cu tine, nu cred ca te-ai simti bine stiind ca intai a fost iubitul prietenei tale si ca de fapt el pe ea o place...Cu siguranta vei gasi si tu pe cineva care sa te placa doar pe tine... Sper ca ti-am fost de ajutor.Succes :*

| Andreww a răspuns:

Mie mi se pare putin deplasat ca la inceput i-a placut de tine iar apoi cand a vazut-o pe prietena ta, a placut-o pe ea.nu-ti face griji, probabil ii va trece. incearca sa devii cat mai apropiata de el. poate va renunta la ea.e o situatie destul de complicata dar sper ca te-am ajutat cat de putin straight face

| Kanade a răspuns:

Mai intai sa-i spui prietenii tale.dar sa o iei usor apoi incerci de miecare data cand sunt impreuna sa te retragi de exemplu spui si u ca : te duci la baie, m-a sunat o prietena trebuie sa plec, am o mica problema si trebuie sa plec ...de fiecare data cand se saruta sau nu stiu cand fac ceva ce ta deranjeaza sfatul meu. tu faci ce crezi tu ca e bine pup pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cel mai bine este sa te abtii. Fiecare sac isi are peticul! Daca va afla prietena ta, o vei pierde si pe ea si pe el. Deci, mai asteapta-ti printul! Ce tie nu-ti place altuia nu-i face.

| blbalblalba a răspuns:

Pai... grea situatie. incearca sai explici ca nu-l placi dar nu spunandu-i in fata... dai indicii. Funda? puppy dog eyes

| aneaa a răspuns:

NU merita...el nu a procedat frumos cu tine
ai sa-ti gasestisi ' tu baiatul care te iubeste mult si veti fi' fericiti