| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de grava. m-am invatat sa tip la toata lumea chiar si din nimicuri, si sa insult. din cauza acestor lucruri, m-am despartit de prietenul meu. mi-a spus ca nu mai suporta. m-a mai iertat de vreo 2 ori, i-am zis ca am sa ma schimb( deci pe bune, chiar vreau, m-am gandit o gramada cum sa fac, cum sa ma calmez, dar problema e ca parintii mei se cearta mereu si eu cred ca am deprins asta de la ei), el ma crede ca vreau, dar nu stie daca am sa reusesc si de asta a luat decizia sa ne despartim.

Răspuns Câştigător
| Simona a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa stii ca nimeni nu este obligat sa te asculte, mai ales cand insulti.Este normal ca cei din jurul tau sa actioneze ca atare. Tu incearca sa te autocontrolezi, sa iti vezi de treburile tale si sa lasi parintii sa isi rezolve neintelegerile

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu un psiholog.

| Zenithf a răspuns:

Citeste 1 Corinteni 13, spune-mi daca se prinde de tine. Eu cred ca, oricati experti gasesti in lume, Dumnezeu ii ia pe toti, El iti poate fi cel mai bun doctor.
Domnul fie cu voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gresit cand am spus ca tip si insult pe toata lumea, fac asa celor care imi permit, celor cu care imi petrec timpul mai mult. oricum, am mai rezolvat problema. iti multumesc sim:*

| hiphop00000 a răspuns:

Se vede ca insulti! Mersi pentru ca mi-ai zis ca caut in Dex ca nu stiam! As zice sa devii mai calma si sa nu te mai stresezi atata i-a niste pastile! take care!