| blue95 a întrebat:

Am o problema destul de grava si o spun pentru cei ce pot si vor sa ma ajute si sa ma ascultesad. De 2 zile trec printr-o pasa destul de proasta. Cel pe care il iubesc e in clasa cu mine, pana acum statea in fata mea si ne intelegeam super bine, se intorcea mereu la banca, imi zambea, vorbeam si numai lucruri de astea.Insa acum diriginta m-a mutat pe mine si pe colega mea si pe el si colega lui in spate.Deci numai e langa mine si ma simt aiurea. E inconjurat numai de fete si prind putina invidie.De 2 zile nu mai suntem chiar asa apropiatisad se departeaza din ce in ce mai mult si am vorbit cu el pe messenger si i-am zis daca vrea sa se mute la loc ca daca nu eu ma mut de tot.si a zis Nu te muta ca tot pe langa tine suntstraight face. Dar nu stiu.nu pot sa il vad in preajma altor fete si ca rade cu ele si eu stau putin mai departe de el.si doar privescsad. Ce sa fac?sad. Nu cred ca ma place. dar macar sa fiu in compania luisad

6 răspunsuri:
| madycumada a răspuns:

Buna!
Mergi in pauze si stai cu fetele cu care sta el, apropiete-te din nou de el, nu fii timida, nu te uita cum "ti-l fura" celelalte colege. O sa regretistraight face!
Succes!

| MyEssence a răspuns:

Incearca sa il faci sa inteleaga ca il placi...sau ii spui directhappysi apoi poate se schimba povestea

| heroforyou a răspuns:

Si tu de ce nu faci la fel? vb si tu cu alti colegi, rade cu ei, discuta fel si fel.chiar daca in sufletul tau il iubesti pe el, dar daca il rogi sa se mute inapoi si il implori sa vb cu tine mai rau faci, nu te umili.Baietilor le place sa cucereasca iar el crede ca pe tine deja te-a vrajit, nu mai are ce cuceri la tine si poate trece la urmatoarea, dar tu fata frumoasa si desteapta daca faci la fel, ii demostrezi ca nu iti pasa(dar sa incerci sa faci asta intr-un fel cat mai natural, sa nu isi dea seama ca e teatru, pentru ca te cred ca tu il iubesti si nu ai cum sa il uiti asa rapid si o sa iti fie greu sa faci asta)devine el din nou interesat de tine. Daca faci asa sa vezi cum incearca el sa intre in vorba cu tinawinking
parerea mea
bafta
tongue

| DjReal a răspuns:

Dragostea astahappyasa e copilaria... dar stai linistita dupa cateva zile o sa te obisnuiesti cu ideea, ba chiar poate o sa-ti placa alt baiattonguedaca el nu iti acorda atentia necesara, de ce ii dai atentie tu? l-ai invatat prostbig grinia incearca sa nu te mai uiti nici macar la el, si o sa vezi cum va cadea pe ganduri ca de ce nu ii mai dai atentia de pana atuncibig grintraieste-ti copilaria, nu e timpul sa fii trista de pe acumbig grinvei avea timp sa iubesti cu adevarat dar si sa suferitonguept ca noi baietii suntem cea mai perversa rasahee hee(dar nu generalizam)Fii indiferenta si stai si tu de vorba cu alti colegi(baieti)nu il mai baga in seamabig grinsa vezi reactii dupahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci direct la el si il saruti, in fata acelor fete daca e nevoielaughing

| alexcerbu a răspuns:

Nu cred ca pur sh simplu dorestisai fii in kompanie... dorestitu ceva mai mult, nu ashtepta ca el sa se apropie sau mai stiu eu. daca vrei atentia lui fa bagate in atentie, sh daca el va vedea ca e mai bine cu tine el va face alegerea fii sigura happy