| DragutzaDenisaAcadella a întrebat:

Am o problema foarte grava... ma rog, e de fete.

Am 12 ani si inca n.am ciclu- e ceva rau? Trebuie sa merg la vreun medic de famile?
Si o alta problema este cu sanii- sunt foarte mici, de abia acum au inceput sa se devzolte.

Va rog sa-mi spuneti...laughing

4 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

O sa mori la 14 ani, sangele nu curge ramane acolo si explodeaza mai tarziu burta

| lolyyypoly a răspuns:

Stai linistita draga mea... Menstruatia iti poate veni de la 10 si pana la 18 ani laughing. Nu fi asa nerabdatoare ca nu e nimic placut in asta. Si cu cat iti vine mai greu e cu atat mai bine. Sanii o sa ti se dezvolve mai mult, odata cu menstruatia. Dar momentan esti micuta, roaga-te ca problemele sa iti vina cat mai tarziu:d

| DragutzaDenisaAcadella explică:

Ce? Adica o sa moor?! laughing

| 045893456 a răspuns:

Nu,nu e nici o problema.Ciclul poate sa se inceapa de la 10-16 ani.Iar sinii se dezvolta mai tare cind ai ciclul